21 nowych Maków na WNPiD!

Nasz Wydział wzbogacił się o nowe komputery iMac. Wymienione zostały wszystkie komputery w pracowni makowej (sala 114). Z kolei komputery, które dotychczas znajdowały się w pracowni przeniesione zostały do biblioteki.

Nowy sprzęt to 21 nowych, 21,5-calowych iMaców posiadających czterordzeniowe procesory IntelCore i5. Każdy komputer wyposażony jest w pełne oprogramowanie Adobe CS5 i CS6 oraz Final Cut Express. To doskonały pakiet dla grafików, montażystów, animatorów, webdesignerów, etc., czyli jednym słowem studentów WNPiD.

Zwiększa to umakowienie naszego wydziału o ok. 70% – mówi dr Jacek Wyszyński, który nadzorował wymianę sprzętu. – Nowe komputery według parametrów są ponad trzy razy szybsze od tych, które dotychczas były na wyposażeniu naszej pracowni makowej. To zupełnie nowa jakość!

Co stało się z wysłużonymi maczkami? Wszystkie trafiły do wydziałowej biblioteki!