Debata „Świat w epoce Trumpa”

O tym jak ostatnie wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych Ameryki wpłyną na rzeczywistość międzynarodową rozmawialiśmy w środę, 7 grudnia w Auli Wydziałowej. Okazją do spotkania była debata, którą z pomocą naszego Wydziału zorganizował Uniwersytet Otwarty UAM.

W debacie wzięli udział prof. Witold Mazurczak, który odniósł się m.in. do wyborów z 2000 r., kiedy o zwycięstwie Georga W. Busha zadecydowało kilkaset głosów. Następnie Prorektor prof. Tadeusz Wallas przedstawił zebranym specyfikę systemu politycznego USA i ustrojową rolę prezydenta. Na koniec Dziekan WNPiD prof. Andrzej Stelmach przedstawił związek między wyborem Donalda Trumpa na urząd głowy państwa a kondycją współczesnej demokracji.