Data publikacji w serwisie:

Wznowienie działalności biblioteki od 18 maja

Decyzją Władz Rektorskich oraz Dziekańskich od dnia 18 maja br. wznawiamy działalność Biblioteki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM  w zakresie ograniczonym do wypożyczeń oraz zwrotów książek.

Punkt wypożyczeń i zwrotów będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Stanowisko odbioru i zwrotu książek znajduje się w drzwiach wejściowych do Biblioteki (parter) – wejście do budynku od strony PATIO.  Do gmachu budynku prosimy wchodzić pojedynczo bez osób towarzyszących.

Do odwołania nie ma możliwości korzystania z czytelni i komputerów w bibliotekach.

• Możliwość wypożyczeń z zasobów systemu biblioteczno-informacyjnego UAM mają  pracownicy, doktoranci i studenci UAM. Czytelnicy mogą wypożyczać zbiory z Biblioteki Uniwersyteckiej oraz macierzystej biblioteki wydziałowej.
  • Warunkiem koniecznym do spełnienia, aby wypożyczyć książki jest posiadanie konta czytelnika aktywowanego w bieżącym roku akademickim i wolnego od blokad finansowych.
  • Zapisanie się do biblioteki bądź aktywacja konta bibliotecznego możliwe są on-line przez kliknięcie w zakładkę Konto czytelnika.
  • Wszelkie zobowiązania finansowe wobec biblioteki należy uregulować z wykorzystaniem bankowości elektronicznej przed wizytą w punkcie wypożyczeń. Składanie zamówień elektronicznych będzie możliwe od dnia 18.05.2020 roku od godz. 6:00.
  • Książki należy zamówić w katalogu online, poprzez przycisk „zamów”. Maksymalny limit wypożyczeń to 5 egzemplarzy. Informujemy, że dla poszerzenia możliwości pozyskania potrzebnych tytułów uruchomiliśmy niedostępną dotychczas opcję zamawiania pozycji z księgozbioru wypożyczalni (księgozbiór w wolnym dostępie).
  • Z księgozbioru niepodlegającemu wypożyczeniom, biblioteki mogą wykonać kopie, na które należy złożyć zamówienie za pomocą poczty elektronicznej na adres bibwnpid@amu.edu.pl (szczegółowe zasady znajdują się na stronie Biblioteki).
  • Odbiór zamówionych pozycji jest możliwy w lokalizacji, w której zostały zamówione zbiory – po otrzymaniu informacji o możliwości odbioru w Koncie czytelnika lub na  e-mail. Zamówienia  złożone do godz. 24:00 będą do odbioru dnia następnego.
  • Wyjątkowo, zamówienia złożone 18.05.2020 do godz. 10:00, będą do odbioru w tym samym dniu.
  • Zaległe opłaty za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych należy uregulować z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Biblioteka nie będzie przyjmowała płatności   gotówkowych.
  • Naliczanie opłat za nieterminowe zwroty książek w bibliotekach UAM jest wstrzymane do odwołania, a wypożyczone książki są automatycznie prolongowane.
  • Czytelnicy zgłaszający się po poświadczenie kart obiegowych powinni odpowiednio wcześnie zadbać o zwrot książek w bibliotekach i uregulować zaległe zobowiązania finansowe.
  • Podczas przebywania w obrębie Biblioteki  czytelnicy powinni zachowywać dystans  przestrzenny (minimum 2 m). Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego: mieć zasłonięte usta i nos oraz stosować jednorazowe rękawiczki, przed podejściem do stanowiska obsługi należy zdezynfekować ręce płynem odkażającym.
  • Wszelkie wątpliwości i pytania prosimy kierować na adres bibwnpid@amu.edu.pl.