Data publikacji w serwisie:

Dostęp testowy do dwóch nowych baz EBSCO

Drodzy Czytelnicy,
zachęcamy do skorzystania i testowania dwóch nowych baz na platformie EBSCO. Dostęp do baz będzie możliwy do 12.11.2023 r.
Aby skorzystać z zasobów należy mieć aktywną kartę biblioteczną.

Political Science Complete
Baza Political Science Complete stanowi obszerne źródło informacji na temat światowej polityki i globalizacji. Zawiera pełny tekst blisko 700 czasopism oraz indeksy i abstrakty ponad 1.500 tytułów, w tym wysoko notowane czasopisma naukowe, z których wiele jest dostępnych tylko w tej bazie. Baza zapewnia dostęp do pełnych tekstów blisko 300 wydawnictw encyklopedycznych i monografii oraz ponad 48.000 pełnotekstowych materiałów konferencyjnych wydanych przez m.in.: Political Science Association, International Studies Association, Institute for European Studies. Baza zawiera specjalistyczny tezaurus obejmujący ponad 26.000 haseł ułatwiających wyszukiwanie informacji.
Baza Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) to baza zawierająca pełne teksty czasopism naukowych publikowanych w krajach Europy Centralnej i Wschodniej. CEEAS zawiera zasoby naukowe z takich dziedzin jak ekonomia, historia, humanistyka, prawo czy STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Baza zawiera ponad 2,000 tytułów, z czego ponad 360 to czasopisma w języku polskim.