Dzień partycypacji – wykłady i warsztaty

Dnia 13 grudnia br. (środa) w Auli i sali 43 odbędą się wykłady i warsztaty w ramach projektu pt. Dzień partycypacji. Spotkanie jest organizowane dla studentek i studentów Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, aby przybliżyć problematykę uwarunkowań i mechanizmów partycypacji politycznej. Biorąc pod uwagę niski poziom aktywności politycznej w Polsce wydaje się, iż należy podejmować działania na różnych płaszczyznach, aby rozwijać umiejętności i kompetencje obywatelskie. Warto nadmienić, iż spotkanie będzie również okazją do prezentacji pracy zbiorowej pt. Uwarunkowania i mechanizmy partycypacji politycznej, która powstała w ramach projektu.

Prelegentami w trakcie seminarium będą: prof. zw. dr hab. Marek Żyromski, prof. UAM dr hab. Magdalena Musiał-Karg, dr Beata Pająk-Patkowska, dr Natasza Lubik-Reczek, dr Maciej Magiera, dr Marcin Rachwał. Szczegółowy program spotkania znajduje się w załączniku.