Podsumowanie badań naszych studentów dotyczących prac samorządów w Wielkopolsce

W czwartek, 17 maja w sali posiedzeń Rady Wydziału odbyło się spotkanie podsumowujące badania przeprowadzone przez naszych studentów z zakresu e-komunikacji urzędów gminnych z mieszkańcami. Prof. Andrzej Stelmach wręczył pamiątkowe dyplomy i pogratulował  wyników przedstawicielom samorządów, które zajęły 3 czołowe miejsca.

Wyniki badań przeprowadzonych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku ujęto w raporcie „Jakość e-komunikacji w relacjach włodarzy gmin z ich mieszkańcami na przykładzie województwa Wielkopolskiego„.

Badanie oraz podsumowanie przygotowała i przeprowadziła grupa studentów w składzie: Monika Buchwald, Karolina Gerka, Patryk Pankowski, Paulina Przewoźna, Dominika Sęk i Joanna Szczepaniak,  w oparciu o metodę „tajemniczego klienta”. Na potrzebę badania stworzyli oni profil Anny Markiewicz, 32-letniej kobiety, która wkrótce przeprowadzi się do badanej gminy. Jej mąż jest zawodowym kierowcą, a ona sama ma dwójkę dzieci. Syn idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, a córka ma dwa lata i jest niepełnosprawna.

Opiekę merytoryczną nad studentami sprawował dr Mikołaj Tomaszyk.

Pełny raport dostępny do pobrania tutaj.