Gala Finałowa Medialnej Piątki Wielkopolski

medialna5Dziennikarze i fotoreporterzy, redakcje, stowarzyszenia bądź organizacje dziennikarskie mogły po raz kolejny oddać swój głos na osoby, z którymi najlepiej współpracowało się im w minionym roku. Laureaci wejdą w skład „Medialnej Piątki Wielkopolski”. Uroczyste ogłoszenie tegorocznych zwycięzców odbędzie się we wtorek, 13 grudnia 2016 r., o godz. 18:00 na Wydziale  Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89a).

Plebiscyt „Medialna Piątka Wielkopolski” jest jedynym takim w Polsce i trwa nieprzerwanie od ponad 10 lat. Choć początkowo wyróżnianych było dziesięcioro, od ubiegłego roku, w celu podniesienia prestiżu i rangi nagrody, liczba laureatów została zredukowana do pięciorga osób. Powołano przy tym nieistniejącą do tej pory nagrodę „Medialny Samorządowiec” oraz, pierwszy raz w roku ubiegłym, nagrodę „Redaktor Roku”.

Organizatorem plebiscytu jest Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, stąd aktualny przewodniczący Zarządu WOSDRP jest zwyczajowo przewodniczącym konkursowej kapituły.
Znaczenie wyborów „Medialnej Piątki Wielkopolski” podkreśla fakt, że dla opinii publicznej jest niezmiernie ważne, by osoby, z którymi rozmawiają dziennikarze, firmy czy urzędy, do których się zwracają, były życzliwe i skłonne do współpracy, bowiem budzi to także szacunek odbiorców wiadomości.

Na wydarzenie zapraszają: Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Raz jeszcze zachęcamy Państwa do przybycia 13 grudnia do budynku WNPiD UAM, gdzie o godz. 18:00 stanie się jasne, kim są laureaci.