II Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich

Już 20 stycznia ruszyły zapisy na II Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich. W tegorocznej edycji wystartuje 58 czteroosobowych zespołów z liceów z czołówki listy rankingowej „Perspektyw”. Mistrzostwa zgromadzą 232 mówców i około 800 widzów. Eliminacje zaczynają się już w marcu, natomiast Wielki Finał odbędzie się 9 kwietnia w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wszystkie debaty rozegrane zostaną na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Mistrzostwa Debat Oksfordzkich to największy tego typu turniej w Polsce i jedno z najpopularniejszych wydarzeń w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W czasie turnieju rozegranych zostanie 100 debat. W ciągu trzech dni eliminacji (28, 29, 30 marca) wyłonione zostaną najlepsze drużyny, które później zmierzą się w Wielkim Finale. Spektrum tematyczne, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, będzie niezwykle szerokie – od tematów dotyczących codziennego życia społecznego aż po kwestie bardziej naukowe.

Organizacją Mistrzostw zajmuje się Zespół Projektów Edukacyjnych Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, w skład którego wchodzą pracownicy naukowi, doktoranci oraz studenci wydziału. Przy tegorocznej edycji pomocą służyć będą również uczniowie z trzech wielkopolskich gimnazjów, którzy będą pełnić w czasie Mistrzostw rolę sekretarzy.

Więcej szczegółów o Mistrzostwach, regulamin oraz formularz rejstracyjny: http://www.debatyoksfordzkie.blogspot.com/