International Summer School na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu

W dniach 11-15 października 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbywała się kolejna część International Summer School pt. „Intellectual dimensions of political research – challenges and perspectives”. Wcześniej, studenci, doktoranci oraz profesorowie z Polski, Rosji, Włoch, Niemiec, Francji, Izraela i Hiszpanii spotkali się na seminariach w Moskwie oraz w Łodzi.
W minionym tygodniu uczestnicy Summer School wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez nasz wydział.

Zajęcia przeprowadzili prof. Maciej Potz (Uniwersytet Łódzki, Political science of religion: how to study the role of religion in politics?), prof. Mikhail Ilyin (National Research University „Higher School of Economics”, “Freedom” and “power” – considerations on the history of concepts), prof. Tomasz R. Szymczyński (UAM Poznań, Hermeneutics of multilinguisticality as an art of interpretation). Poznańską część Summer School zorganizowali dr Bartosz Hordecki, mgr Natalia Kusa oraz lic. Katarzyna Szperna.