Koncert Charytatywny #PomozWladcyMorz

Zapraszamy na VIII edycję corocznej akcji charytatywnej, w trakcie której pomagamy osobom związanym z naszą Alma Mater, a borykającymi się z przeciwnościami losu. W tym roku spotykamy się już 16 kwietnia o godz. 18:00 w auli uniwersyteckiej przy ul. Wieniawskiego 1.

W roku bieżącym na naszą pomoc liczy 6-letni Jeremi Boczko – syn naszej koleżanki, absolwentki Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, a dziś doktorantki w Instytucie Językoznawstwa. Zmaga się on z powikłaniami zarażenia wirusem cytomegalii w życiu płodowym. Choć z reguły bywa on niegroźny, to w tak malutkim organizmie wyrządził ogromne spustoszenie. Bohater akcji, nasz mały Władca Mórz zmaga się m.in. z małogłowiem, zaburzonym wchłanianiem, spastyką mięśni (nadmierne napięcie wywołane zaburzeniami pracy mózgu).

Jak przystało jednak na prawdziwego Kapitana, uśmiech nie znika z jego twarzy i nie traci on nadziei! Mając na pokładzie swojego statku nas wszystkich, okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przekonacie się o tym już 16 kwietnia. Zagrają dla nas: Liber & INA, Michał Kowalonek (Myslovitz), SWIERNALIS, Michał Kmieciak. Koncertowi towarzyszyć będą licytacje, w trakcie których będzie można nabyć m.in.: płytę z autografem Andrea Bocelliego (biały kruk!), obrazy Igora Morskiego, konstytucję przekazaną przez RPO Adama Bodnara, książkę przekazaną przez R. Biedronia, koszulkę z napisem Konstytucja przekazaną przez Klub Poselski Nowoczesna, koszulkę piłkarza Mariusza Stępińskiego – reprezentanta polskiej kadry z autografem, liczne vouchery (w tym na wybielanie zębów w klinice Candeo o wartości 1000 PLN czy tatuaż o wartości 400 PLN).

Prowadzenia wydarzenia podjął się Bartłomiej Jędrzejak (TVN/TVN24) oraz Monika Kubiaczyk (WTK), a cena biletu/cegiełki to 10 PLN (do nabycia w sekretariacie WNPiD oraz bezpośrednio przed koncertem). Należy podkreślić, iż zespoły jak i prowadzący występują w 100% pro publico bono!
Zaprasza Władca Mórz – Jeremi Boczko 😊 oraz organizatorzy: Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej, Koło Zawodów Telewizyjnych i Filmowych.