Konkurs dla studentów dziennikarstwa pt. Youth4Regions

Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w Komisji Europejskiej organizuje konkurs dla studentów dziennikarstwa pt. Youth4Regions. Aby wziąć udział w inicjatywie należy napisać artykuł (400-1000 słów) lub nakręcić krótki film (2-3 min.) przedstawiający projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego lub w ramach Funduszu Spójności.

Artykuł można przesłać w każdym oficjalnym języku UE, natomiast w przypadku przesłanego filmiku należy stworzyć scenariusz w języku angielskim. Materiał konkursowy można przesyłać do 29 czerwca.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni 13 lipca, po jednym z każdego kraju członkowskiego UE. Nagrodą w konkursie jest publikacja artykułu lub filmu na stronie internetowej Europejskiego Tygodnia Reginów i Miast (EWRC) oraz zaproszenie do wzięcia udziału w programie Youth4Regions w Brukseli w dniach 7-11 października 2018 r., który obejmie również udział w EWRC. Koszty przelotu, zakwaterowania oraz posiłków zostaną pokryte przez Komisję Europejską.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/regional_policy/regions-and-cities/docs/Y4R2018-terms_and_conditions_v4.pdf