Nabór do programu MŁODA REDAKCJA 2018

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej rozpisała w dniu dzisiejszym konkurs na nabór do programu MŁODA REDAKCJA 2018.

W ramach stażu uczestnicy:

  • odwiedzą redakcje mediów w Warszawie, spotkają się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji. Do tej pory gośćmi programu byli politycy, dziennikarze znani z pierwszych stron gazet, aktywiści, przedstawiciele NGOsów i multiplikatorzy relacji polsko-niemieckich.
  • wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowych dziennikarzy. Dwa dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, ok. lutego – marca 2018) odbywać się będą w siedzibie Fundacji w Warszawie. Warsztaty pozwolą poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach.
  • wyjadą na XI Polsko-Niemieckie Dni Mediów do Meklemburgii – Pomorza Przedniego w dniach 6-7 czerwca 2018 i wezmą udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów (więcej informacji: http://dnimediow.org/). Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.

Jest o co walczyć – na zakończenie programu dla najbardziej zaangażowanych uczestników planujemy trzy miesięczne staże w warszawskich redakcjach mediów. W zeszłym roku uczestnicy otrzymali staże w „POLITYCE”, „Tygodniku Powszechnym”, „Gościu Niedzielnym”, TR „Gazecie Wyborczej”.

Więcej informacji: http://fwpn.org.pl/wnioski/stypendia-i-biezace-konkursy/.

Załączniki