Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dziennikarstwo w obliczu konfliktu zbrojnego”

Studenckie Koło Naukowe Politologów i Dziennikarzy zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Dziennikarstwo w obliczu konfliktu zbrojnego”, która odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w budynku Wydziału Nauko Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Wydarzenie to w założeniu odbiegać będzie od znanej studentom klasycznej, czysto naukowej formy konferencji. W pierwszej części  zaproszeni goście opowiedzą słuchaczom o własnych doświadczeniach związanych z pobytem w konfliktowych rejonach świata.

Gośćmi konferencji będą:
Dr Piotr Ebbig (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Wielkopolska Szkoła Fotografii) – zaangażowany podróżnik i fotograf,
Dr Robert Czulda (Uniwersytetu Łódzki) – autor licznych artykułów dla czasopism „Stosunki Międzynarodowe”, „WPROST”, „Polska Zbrojna”,
Michał Jarocki (Uniwersytet Łódzki) – członek Centrum Studiów Polska-Azja, autor artykułów dla czasopisma „Stosunki Międzynarodowe” i portalu „Defence Talk”,
Michał Staniul (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) – autor artykułów dla portalu Konflikty.wp.pl oraz twórca bloga Bliznyswiata.bloog.pl.

W drugiej części swoje wystąpienia zaprezentują studenci. W ten sposób organizatorzy konferencji chcą ukazać wspólną płaszczyznę zainteresowań wszystkich członków Koła – zarówno politologów, jak i dziennikarzy.