Dla kogo?

Interesują Cię kwestie związane z bezpieczeństwem? Marzy Ci się praca w służbach specjalnych, inspekcjach czy strażach? Chciałbyś poszerzyć wiedzę z zakresu militarnych i pozamilitarnych zagrożeń występujących we współczesnym świecie? Stoisz o krok od realizacji swoich marzeń. Wybierz studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE prowadzone przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu!

Dzięki temu kierunkowi:

  • zostaniesz specjalista z zakresu zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego lub międzynarodowego;
  • dowiesz się w jaki sposób analizować i przewidywać zagrożenia lokalne, krajowe i międzynarodowe;
  • będziesz potrafił zorganizować akcję ratunkową w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzi;
  • zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w administracji publicznej, służbach, inspekcjach, strażach, a także prywatnych firmach zajmujących się bezpieczeństwem.

Weź sprawy w swoje ręce i rozpocznij studia na kierunku BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE. Sam zdecyduj, w czym chcesz się specjalizować:

  • administracja bezpieczeństwa publicznego
  • bezpieczeństwo i porządek publiczny (dla zainteresowanych pracą w Policji)bezpieczeństwo międzynarodowe
  • zarządzanie kryzysowe

Bezpieczeństwo narodowe to praktyczny kierunek studiów, który pozwoli Ci odnaleźć się na trudnym i dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Wiedza ekspercka jaką uzyskasz w trakcie wykładów oraz umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie warsztatów, ćwiczeń i praktyk pozwolą Ci stać się konkurencyjnym na rynku.

Wybierz BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE i dołącz do nas! Zostań członkiem społeczności akademickiej jednego z najlepszych Uniwersytetów w Polsce o blisko stuletniej historii. Dziś liczy się nie tylko wyższe wykształcenie, ale także to, gdzie uzyskałeś dyplom. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to renomowana uczelnia, która łączy w sobie akademicką tradycję z nowoczesnymi metodami nauczania. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, które w połączeniu z wiedzą ekspercką wykładowców, nowoczesnymi salami wykładowymi , własnymi studiami – telewizyjnym  i radiowym  oraz bogato wyposażonymi pracowniami komputerowymi  pozwolą Ci ukończyć kierunek studiów umożliwiający zatrudnienie w wielu branżach .

altDariusz Dymek
Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Kierunek bezpieczeństwo narodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu posiada unikatowy walor – umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy potrzebnej na każdym kroku. Umiejętność podejmowania decyzji, zdolność zastosowania technik samoobrony, znajomość topografii czy kwalifikacje ratownika będą pomocnie nie tylko w karierze zawodowej, lecz także ułatwią codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Co więcej, absolwent tego kierunku doświadczy wielu okazji, aby nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą, szczególnie w czasie praktyk, warsztatów czy ćwiczeń realizowanych dzięki coraz ściślejszej współpracy Wydziału z podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w Wielkopolsce. Dodatkowo Koło Naukowe Nauki o Bezpieczeństwie, powołane specjalnie na potrzeby kierunku, w atrakcyjny sposób pogłębia wiedzę merytoryczną, a także stało się doskonałym miejscem samorealizacji. Można śmiało stwierdzić, że przy obecnych uwarunkowaniach ukończenie bezpieczeństwa narodowego ułatwi absolwentom spełnienie oczekiwań stawianych przez większość pracodawców. 
 

 


wyklady otwarte
rekrutacja1

Poznaj naszych studentów

Zaplecze dydaktyczne

pradownia komputerowastudio radiowestudio tvwypozyczalnia sprzetu

prawa kolumna PFNiS 200x150

Wideo

Dziennikarstwo
Media Relations
WNPiD
Dziekan zaprasza na studia!
Kulisy studiowania
LipDub UAM

Na tym portalu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności Czytaj więcej…

Zrozumiałem