III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „POLITYKA LOKALNIE” Lokalna polityka i współpraca transgraniczna wobec nowych wyzwań

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Instytut Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytut Nauk o Polityce i Administracji Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych oddział w Poznaniu zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Polityka lokalnie”, która odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w Collegium Polonicum w Słubicach.

Czytaj więcej...

Komunikaty z badań CBOS

Powrót do strony głównej

                                                            

 

 

 

 

Szanowni Państwo.

Biblioteka informuje, że prowadzimy   prenumeratę   komunikatów z badań  CEBOS.

Wszystkie najnowsze komunikaty z bieżącego roku, jak również z lat poprzednich, są dostępne w naszej bibliotece.

Serdecznie zapraszamy.

Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Marcelemu Kosmanowi

Czytaj więcej...Prof. Marceli Kosman został wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego.

 

Czytaj więcej...

Szkolenie online z bazy Euromonitor International's Passport

Zapraszamy serdecznie pracowników naukowych i studentów do udziału w szkoleniu online z bazy:

Euromonitor International's Passport

Podczas szkolenia omówione zostanie korzystanie z raportów, statystyk i analiz ekonomicznych. Baza Euromonitor Paszport jest wykorzystywana w instytucjach akademickich, rządowych, bankach i w firmach komercyjnych.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymują certyfikaty, które można wykorzystać także w rozmowach kwalifikacyjnych.

Szkolenie w j. angielskim prowadzi p. Laura Kugiene z firmy Euromonitor International.

Czytaj więcej...

Pracownicy naukowi i doktoranci WNPiD na 58. Konwencji ISA 2017, Baltimore, Maryland, USA

Czytaj więcej...Między 22 a 25 lutego 2017 r. w Baltimore (USA) odbyła się 58. Konwencja International Studies Association (ISA- Stowarzyszenie Studiów Międzynarodowych z siedzibą w University of Connecticut, USA) p.t. „Zrozumieć zmiany w polityce światowej”. Coroczne konwencje ISA należą do najważniejszych wydarzeń w kalendarzu środowiska badaczy stosunków międzynarodowych. Dzięki zaangażowaniu tysięcy uczestników z całego świata stwarzają unikalne możliwości prezentacji wyników prowadzonych badań, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów między naukowcami zajmującymi się badaniami zagadnień międzynarodowych.

Czytaj więcej...

Zmarł prof. Kazimierz Robakowski

Czytaj więcej...

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. UAM dr. hab. Kazimierza Robakowskiego emerytowanego profesora nadzwyczajnego Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Zmarły był uznanym naukowcem, wielce zasłużonym nauczycielem akademickim, poważanym wychowawcą młodzieży akademickiej, a także wielokrotnym promotorem i recenzentem. W latach 1988-1991 był zastępcą dyrektora, a od roku 1991 do 2008 dyrektorem Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przyczyniając się do jego dynamicznego rozwoju. Wniósł istotny wkład do naukowego poznania przede wszystkim historii politycznej Polski po II wojnie światowej.
Czytaj więcej...
 

Najnowsza książka prof. Skrzypczaka

Czytaj więcej...Nie ma dziś żadnych wątpliwości, że postęp technologiczny w dziedzinie mediów wywarł ogromny wpływ na funkcjonowanie całych społeczeństw. Można bez dużej przesady stwierdzić, że wkroczyliśmy właśnie w nową erę cyfrową, która zmienia w sposób fundamentalny funkcjonowanie społeczeństw i mediów na świecie, w tym rzecz jasna w Europie i Polsce. Trzeba tu chociażby przypomnieć, że wynalazki technologiczne stworzyły nowe fortuny (jak FB, Google, Apple, Microsoft), a pogrzebały te przedsiębiorstwa, które nie wyczuły tendencji nowej gospodarki (np. Nokia). W ten sposób wyrosły zupełnie nowe płaszczyzny komunikowania.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do testowania bazy danych Euromonitor International's Passport

W dniach od od 20 lutego do 31 marca 2017, można skorzystać z testowania bazy danych Euromonitor International's Passport.

Euromonitor International Passport to zintegrowana baza danych dostarczająca ekonomicznej i biznesowej informacji o krajach, rynkach, firmach i konsumentach, zwłaszcza pod kątem aspektów marketingowych. Informacje w postaci raportów, analiz i danych liczbowych zostały zaprezentowane w kategoriach: Industries, Economies, Consumers, Companies.

Czytaj więcej...


wyklady otwarte

prawa kolumna PFNiS 200x150

Wideo

Dziennikarstwo
Media Relations
WNPiD
Dziekan zaprasza na studia!
Kulisy studiowania
LipDub UAM

 

Połączenie z siecią WiFi

RSS

feed-image RSS

Na tym portalu stosowane są pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności Czytaj więcej…

Zrozumiałem