Polska, Europa i świat 10 lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej z roku 2004. Diagnozy i scenariusze na przyszłość

Tematem czternastej edycji konferencji, organizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Collegium Polonicum w Słubicach, było: „Polska Europa i Świat. 10 lat po rozszerzeniu Unii Europejskiej z roku 2004. Diagnozy i scenariusze na przyszłość”.

W trakcie konferencji wiceszefowa polskiej dyplomacji wręczyła profesorowi Ragnarowi Leunigowi Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi na rzecz rozwoju polsko – niemieckiej współpracy naukowej i uczelnianej.
 Gościem konferencji był Günter Verheugen. Podczas spotkania została również wręczona nagroda Ogólnopolskiego konkursu im. prof Czesław

a Mojsiewicza na najlepszą książkę o tematyce politologicznej.