REJS NIEPODLEGŁOŚCI 2018 – KONKURS

Już 22 listopada br . rusza konkurs – „Rejs Niepodległości”, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli Młodych Ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju. W wyniku konkursu wyłonionych zostanie 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22 – 27 stycznia 2019 r . Konkurs zostanie rozstrzygnięty po przeprowadzeniu dwóch etapów.

ETAPY KONKURSU
Etap I
Uczestnicy – obywatele Polski w wieku 18-26 lat, za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości na Facebooku www.facebook.com/RejsNiepodleglosci przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), gdzie w roli „Młodego Ambasadora” przedstawią piękno swojej „małej Ojczyzny” – przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i za jej
pośrednictwem chcieliby pokazać i promować Polskę. Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, o
zakwalifikowaniu do II etapu decyduje ilość głosów uzyskana do 7 stycznia 2018 roku do godziny 23.59. Każdy uczestnik konkursu będzie mógł umieszczać materiały do 29 grudnia 2017r.

Etap II
20 stycznia 2018 roku w Warszawie Uczestnicy wypełniają test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań z zakresu: historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii. Laureatami konkursu zostaje 100 osób, które uzyskają największą liczbę poprawnych odpowiedzi na teście.

Zachęcamy do udziału i zapoznania się ze stroną https://pl2018.org/.