Seminarium naukowe po symulacji działań bojowych

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Fundacja Fort zapraszają na seminarium naukowe, które odbędzie się 22 maja o godz. 16.45 w sali 126.

Pod koniec kwietnia grupa 30 studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe wcieliła się w rolę ludności cywilnej, w objętym konfliktem zbrojnym fikcyjnym mieście Sturok.  Spotkanie służyć ma wymianie zdobytych w ten sposób doświadczeń.

ASGARD City – największa airsoftowa symulacja militarna typu CQB w Europie. Manewry odbyły się na Poligonie w Wędrzynie w dniach 27-30 kwietnia. Wzięło w nich udział ponad 600 graczy z 10 krajów.

Istotą gry była symulacja działań bojowych w terenie zurbanizowanym. Udział ludności cywilnej zwiększył realizm rozgrywki oraz umożliwił rozbudowanie scenariusza.