Spotkanie opiekunów grup z Biurem UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami

Biuro UAM ds. Studentów z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza opiekunów grup studenckich na spotkanie informacyjne poświęcone działalności Biura. W trakcie spotkania przekażemy Państwu przydatne informacje o wsparciu dostępnemu na naszej uczelni dla studentów z różnymi niepełnosprawnościami. Informacje te będą pomocne w pracy ze studentami, szczególnie dla osoby będącej opiekunem roku lub grupy studenckiej, dlatego w szczególności zapraszamy opiekunów I roczników.

Termin i miejsce:

czwartek 28 września 2017 r., godzina 14:00 – 15:30
DS. Jowita – ul. Zwierzyniecka 7, sala A.

W programie m. in:

• Informacje o wsparciu asystenta dydaktycznego i tłumacza języka migowego.
  • Wsparcie w studiowaniu dla osób nie(do)widzących oraz nie(do)słyszących.
  • Adaptacje dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
  • Wsparcie psychologiczne dla studentów, w tym osób z problemami natury psychicznej i poznawczej.
  • Rozwiązania formalne i zajęcia alternatywne dostępne dla studentów z niepełnosprawnościami.

Spotkanie poprowadzą:

mgr Anna Rutz – Pełnomocniczka Rektora UAM ds. Studentów – oraz mgr Szymon Hejmanowski – Psychologiczny Konsultant ds. Procesu Studiowania dla Studentów UAM. Udział w spotkaniu zapowiedziała również Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska.

Zapisy na spotkanie:

Poprzez krótki formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/e5n6IeBYt8ZlmKcp1

Serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc ograniczona.