Data wydarzenia: -

XXV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa

Przewodniczący Komitetu Naukowego prof. dr hab. Jerzy Konieczny zaprasza do wzięcia udziału w XXV Ogólnopolskim Forum Ratownictwa. Tym razem specjaliści m.in. z zakresu bezpieczeństwa zdrowotnego, publicznego, medycyny ratunkowej i dyscyplin integralnie związanych z ratownictwem medycznym będą debatować i dzielić się swoją wiedzą na temat:  „Bezpieczeństwo osób starszych w przestrzeni miejskiej. Analiza doświadczeń, wnioski i rekomendacje z uwzględnieniem okresu pandemii SARS-CoV-2”.

Pojawienie się i rozprzestrzenianie wirusa SARS-CoV-2 zaskoczyło cały świat. Konsternacja i lęk o bezpieczeństwo zdrowotne związane z tym nietypowym zagrożeniem opanowały światowe społeczeństwa, instytucje i rządy. Zupełnie nowy wirus wywołujący chorobę zakaźną COVID-19 rozprzestrzeniał się w pierwszych miesiącach
2020 r. na różnych kontynentach tak szybko, że 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię nowego koronawirusa, alarmując o rosnących zakażeniach na świecie i niezdecydowanych działaniach rządów. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył na konferencji prasowej w tym dniu w Genewie, że spowodowana koronawirusem SARS-CoV-2 choroba COVID-19 może być określana jako pandemia. Stan ten nie uległ zmianie do dzisiaj, pandemia trwa. Obradom będzie towarzyszyć hasło Światowej Organizacji Zdrowia: Miasto przyjazne osobom starszym.

Zwracamy się więc z uprzejmą prośbą o przygotowanie referatu związanego  z tematem konferencji – zgodnie z załączonymi informacjami dla autorów artykułów. Mamy nadzieję, że XXV Ogólnopolskie Forum Ratownictwa w Inowrocławiu stanie się doskonałym miejscem do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa osób starszych, jak również przyczyni się do wypracowania rekomendacji oraz dobrych praktyk w tym jakże ważnym dla funkcjonowania społeczeństwa temacie bezpieczeństwa osób starszych w dobie COVID-19.

Dokumenty

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
Warunki-dotyczace-przygotowania-referatow-na-XXV-Ogolnopolskie-Forum-Ratownictwa-maj-18-i-19-maja-2021-rok.doc 15.02.2021 Maciej Skrzypek
DOC
Pobierz DOC Warunki-dotyczace-przygotowania-referatow-na-XXV-Ogolnopolskie-Forum-Ratownictwa-maj-18-i-19-maja-2021-rok.doc(38.5 KB)