Sudia to nie tylko teoria ale również mocna praktyka. Dlatego we współpracy z największymi firmami (m.in. Volkswagen, Piotr i Paweł, GoldenSubmarine), a także Instytucjami Publicznymi i Samorządowymi organizujemy na Wydziale projekty, w ramach których studenci mają możliwość poznania narzędzi oraz wypracowania umiejętności potrzebnych w życiu zawodowym.

Brains Attack!

To system rywalizacji pomiędzy studenckimi teamami. Każdego miesiąca drużyny biorące udział w projekcie muszą rozwiązać jedno zadanie przygotowane przez firmę partnerską. Do tej pory współpracowaliśmy z: Albedo Marketing, GoldenSubmarine, Piotr i Paweł, Riverwood, Wrigley, Volkswagen.

W trakcie finału uczestnicy  indywidualnie przygotowują jedno zadanie. 8/9 finalistów otrzymuje płatny staż w jednej z firm.

Brains Attack to przede wszystkim okazja poznania samego siebie. Występując przed przedstawicielami firm, na wierzch wychodzą wszystkie niedociągnięcia, które, aby sprzedać swój pomysł, trzeba wyeliminować. Program ten uświadomił mi, jak ważne w karierze zawodowej jest umiejętne zaprezentowanie siebie i swojej kreatywności.

Grzegorz Iwasiuta


Projekt BA dał mi możliwość rozwoju osobistego
i zawodowego. Przy tym ciekawym  przedsięwzięciu mogę skonfrontować teorię, której się nauczyłam na studiach,
w praktyce. Jest to świetna szansa na wypróbowanie swoich możliwości oraz rozwijania pasji.

Alicja Kurek

Korzyści:  

  • płatny staż w jednej z czołowych firm na rynku;
  • bezpośredni kontakt z przedstawicielami/kadrą kierowniczą firm;
  • nauka narzędzi, technik i pojęć z zakresu human resorces, marketingu, public relations.

Media studenckie

Na naszym Wydziale aktywnie działają redakcje studenckie: prasowe, radiowe i telewizyjnie, w których studenci szlifują swój warsztat. Są to m.in. Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo, Gazeta Studencka „Fenestra”, Gazeta internetowa „Sic!”, Telewizja „Flesz”, Telewizja „Kurier Akademicki”, Radio ,,Meteor”.

Do dyspozycji mają studio radiowe i telewizyjne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt.

Media studenckie to przedsmak pracy w prawdziwej redakcji. Otwierają wiele możliwości praktyk i staży. Przede wszystkim to jednak ludzie, którzy podzielają Twoją pasję i wzbogacają doświadczenia.

Monika Kubiaczyk

Nigdy bym nie przypuszczał, że media studenckie mogą dać tak dużo. Od roku działam jako dziennikarz, operator, montażysta i prowadzący. Dodatkowo pracuję dla jednej z najpopularniejszych stacji informacyjnych w Polsce. Oprócz solidnej praktyki i doświadczenia, poznałem na swojej drodze masę świetnych osób i przeżyłem z nimi wiele wspaniałych chwil.

Mateusz Misza

Korzyści:

  • szlifowanie warsztatu dziennikarskiego;
  • dostęp do profesjonalnego sprzętu;
  • możliwość sprawdzenia się zarówno przed i za kamerą.

Pomost na rynek pracy

Projekt stażowy, który umożliwia studentom roczników dyplomowych (III rok studiów licencjackich i II rok studiów magisterskich) podjęcie płatnego stażu w jednej z 200 firm (m.in. Volkswagen Group, Porsche, Lisner, Sense Consulting, Franklin Templeton, Kompania Piwowarska, Zeiss, Raben, Allegro, BMW).

Dzięki Pomostowi nie tylko dostałam pracę w renomowanej poznańskiej spółce, ale także odnalazłam pasję w tym, co robię.  Udowodniłam sobie także, że jak się chce, to można. Wszystko. Bez wyjątku.
Anna Nycz

Korzyści:

  • dobrze płatne staże;
  • wizyty studyjne w siedzibach 3 znanych pracodawców w Poznaniu i Warszawie;
  • przecieranie szlaków na rynku pracy i zdobywanie doświadczenia.

Zarządzanie państwem 

Zarządzanie państwem to unikalny kierunek, który, dzięki zakresowi kształcenia oraz rozbudowanej ofercie praktyk ułatwia zatrudnienie w wielu instytucjach. Ponadto, jest to kierunek prowadzony w systemie dualnym (trzy dni studiów i dwa dni praktyk).

Zarządzanie państwem jest kierunkiem nastawionym nie tylko na samą teorię, lecz także na praktykę. Praktyki,  których do zaliczenia jest blisko 1000 godzin, możemy wybrać z szerokiego wachlarza instytucji współpracujących z naszym wydziałem. Dzięki  temu zostaniemy solidnie przygotowani do wykonywania wymarzonego zawodu w przyszłości.

Patrycja Nalepa

Zarządzanie państwem oferuje wiele ścieżek rozwoju. Ponadto nasza kadra wydziałowa zapewnia urozmaicone zajęcia, prowadzone umiejętnie, w sposób zachęcający do aktywizacji. Co więcej, studiując na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, możemy rozwijać swoje zainteresowania w przeróżnych kołach naukowych i poznawać ciekawych ludzi.

Paweł Koralewski

Korzyści:

  • praktyka połączona z teorią;
  • współpraca z instytucjami publicznymi: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Urząd Wojewódzki, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu;
  • praktyki w instytucjach publicznych m.in. w Kancelariach: Prezydenta RP, Sejmu i Senatu, w Ministerstwach i Urzędach.

Ponadto współpracujemy również z wieloma firmami, instytucjami publicznymi i redakcjami, dzięki czemu nasi studenci mają możliwość odbycia praktyk w miejscu, które może stać się ich przyszłym miejscem pracy. Są to m.in.:

Redakcje medialne: