Sukces naszych studentów w II AMPDO

Drużyna złożona z 3 studentów UAM i 1 studenta UEP w niedzielę, 13 maja zdobyła tytuł Wicemistrza II Akademickich Mistrzostw Polskich Debat Oksfordzkich. Drużyna debatowała w składzie:

• Wiktor Jonasz Jacaszek – student stosunków międzynarodowych (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu)
  • Fryderyk Małecki – student zarządzania (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu)
  • Jacek Sołtysiak – student dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu)
  • Wiktoria Licha – studentka prawa (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu)

Ponadto, Wiktoria Licha otrzymała tytuł najlepszej mówczyni finału.

Turniej odbywał się w Krakowie, a uroczysty finał miał miejsce w sali obrad Rady Miasta Krakowa z udziałem honorowego gościa: Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

Drużyna poznańska w finale zmierzyła się z drużyną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.