Szkoła letnia „New Challenges in Political Science”

W dniach 11-15 czerwca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbędzie się  międzynarodowa szkoła letnia „New Challenges in Political Science”. Jest to wspólne przedsięwzięcie czterech uczelni: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Bałtyckiego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie, Narodowego Uniwersytety Badawczego „Wyższej Szkoły Ekonomii” w Moskwie oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzenie jest pierwszym etapem międzynarodowego projektu, który trwać będzie do października br. Kolejne dwa spotkania odbędą się jesienią w Moskwie oraz w Kaliningradzie.

Celem szkoły letniej jest kształcenie umiejętności przygotowywania oraz pisania tekstów naukowych w zakresie nauki o polityce. Program inicjatywy obejmuje: 1. wykłady i seminaria uznanych politologów z Polski oraz Rosji; 2. prezentację projektów badawczych realizowanych przez uczestników wydarzenia; 3. warsztaty dotyczące pisania tekstu akademickiego; 4. kolokwia na temat nowych podjeść metodologicznych w badaniach polityki.