Uniwersyteckie Wykłady na Zamku

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach „Uniwersyteckich Wykładów na Zamku”. Spotkanie odbędzie się 10 października 2017 roku o godzinie 18.00 w Holu balkonowym Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. dr hab. Marian Golka z Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych UAM.

W nadchodzącym roku motywem wiodącym będzie WOLNOŚĆ. Temat nie jest rzecz jasna przypadkowy. Zbliżamy się przecież do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. O odzyskanie suwerenności starano się wiele lat, dziś z kolei zastanawiamy się czy potrafimy z niej korzystać. Nurtują nas pytania o swobodę, jej ograniczenia, o wolność jako prawie do czegoś i wolności od czegoś. Czym zatem jest wolność w ujęciu poszczególnych nauk? Albo jakie są skutki wolności, jej braku lub nadmiaru?

Każdy wykład poprowadzi przedstawiciel innej dyscypliny naukowej. Dowiemy się zatem czym jest wolność m.in. w rozumieniu socjologa, chemika, historyka czy prawnika. Wykłady obywać się będą w drugie wtorki każdego miesiąca i są otwarte dla całej społeczności Miasta Poznania.