Uniwersytet III Wieku: cykl wykładów otwartych dla Seniorów 50+

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Uniwersytetów III Wieku z całej Wielkopolski do udziału w kolejnej edycji bezpłatnych wykładów otwartych, organizowanych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Seria czterech spotkań 50+ dotyczyć będzie mediów, terroryzmu, wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz budżetu unijnego.
Cykl rozpocznie wykład „Wolny rynek! Wolne media?”, które odbędzie się 26 marca o godz. 11:30 w auli WNPiD. Poświęcony zostanie tematyce wolności mediów i ich kondycji w dobie kryzysu gospodarczego. W dyskusji wezmą udział Cezary Łazarewicz (Wprost), Piotr Mucharski (Tygodnik Powszechny), prof. Dorota Pionek (WNPiD UAM), Andrzej Skworz (Press) oraz gość specjalny, ks. Adam Boniecki.

Motywem przewodnim kolejnych spotkań będą bieżące wydarzenia w kraju i na świecie:
  • „Czy można negocjować z terrorystami” (4 kwietnia, godz. 12:15, prof. dr hab. Radosław Fiedler)
  • „W przeddzień wyborów do Parlamentu Europejskiego” (25 kwietnia, godz. 13:15, dr Mikołaj Tomaszyk)
  • „Co kryje w sobie unijny budżet? Zaskórniaki i wydatki UE2014+” (25 maja, godz. 13:15, dr Mikołaj Tomaszyk)

Wszystkie wykłady odbędą się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Zachęcamy Seniorów do zapoznania się z harmonogramem w załączniku oraz do śledzenia aktualnych informacji na stronie internetowej Wydziału.

Zapisy: Greta Swałtek (greta.swaltek@amu.edu.pl)