V Festiwal Teatrów Studenckich START

W dniach od 15 do 18 marca 2018 r. w Poznaniu odbędzie się V edycja Festiwalu Teatrów Studenckich START. Jest to pierwsza edycja festiwalu, która będzie miała miejsce poza Warszawą. W programie zaplanowano 10 spektakli studenckich oraz inaugurujący festiwal spektakl mistrzowski. Na scenie pojawią się m.in. dwa teatry naszego uniwersytetu: Teatr Granda UAM oraz Teatr Órzko. Wydarzenie uzupełnią 4 koncerty, na które zapraszamy po zakończeniu występów teatralnych.

Festiwal Teatrów Studenckich START to pomysł na uzupełnienie luki, braku stałego miejsca prezentacji twórczości studenckiej. Teatry studenckie, które przeżywały renesans w latach 70 XX wieku, nadal funkcjonują, tworzą i chcą być zauważalne. Festiwal daje szansę konfrontacji i spotkania studenckich grup teatralnych – zapaleńców kochających teatr.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w pięciu przestrzeniach festiwalowych, którymi będą: Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Ośmego Dnia, Scena Robocza, Jeżyckie Centrum Kultury oraz Pies Andaluzyjski. Podczas piątej edycji Festiwalu Teatrów Studenckich START zobaczymy 11 grup teatralnych z całej Polski, będziemy również mogli uczestniczyć w 4 koncertach muzycznych.

Celem Festiwalu Teatrów Studenckich START już od pierwszej edycji było i jest spajanie środowiska akademickiego z całej Polski oraz jak najmocniejsze zaangażowanie młodych ludzi w życiu kulturalne. W tym roku organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu organizacyjnego z poprzedniego roku, kiedy na każdym z występów festiwalowych widownia była pełna, a młodzi ludzi wymieniali się poglądami, oceniali, rozmawiali i pokazywali swoją miłość do sztuki.

Plan całego wydarzenia, który zawiera miejsca, godziny oraz występujące grupy teatralne można znaleźć na stronie Festiwalu oraz na profilu na Facebooku.

Bilety

Informacje o biletach, cenniku oraz rezerwacjach dostępna będzie pod adresem: http://festiwalstart.pl/bilety/ Sprzedaż biletów rozpocznie się z dniem 1 marca.