Razem możemy więcej! Zbiórka na rzecz Ukrainy zakończona

W kilka godzin po rozpoczęciu agresji Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy podjęliśmy decyzję o organizacji zbiórki darów na rzecz ofiar tego konfliktu. Od  28 lutego do 6 marca uzbieraliśmy ponad tonę darów, które przekazaliśmy już walczącym w Ukrainie oraz uchodźcom docierającym do Polski. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Obecnie, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania i Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, nasi studenci i pracownicy pomagają w bieżącej obsłudze uchodźców.

Koordynatorami akcji byli prof. Mikołaj Tomaszyk i dr Jakub Jakubowski. W prace zespołu zaangażowali się członkowie Rady Samorządu Studentów WNPiD, zespół Globalnej Wioski, a także przedstawiciele wydziałowych kół naukowych i mediów studenckich.