Album „Wspólna pasja od wieku” na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Prezentujemy jubileuszowy album „Wspólna pasja od wieku” wydany z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Album przygotowany przez Radę Redakcyjną reprezentującą cztery poznańskie uczelnie wywodzące się z Uniwersytetu Poznańskiego: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy i Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego.

Album jest fotograficzną, nostalgiczną opowieścią (w formie rodzinnego albumu zdjęć) o Alma Mater Posnaniensis do 1950 roku, a następnie opowieścią o czterech poznańskich uczelniach z niej się wywodzących.
Album zawiera 1100 zdjęć pochodzących z wielu zbiorów i archiwów, od najstarszych archiwalnych dokumentów i fotografii z 1919 roku aż do współczesności oraz karykatury poznańskich profesorów wykonane przez poznańskiego grafika Stanisława Mrowińskiego.

Projekt graficzny i przygotowanie do druku opracował prof. dr hab. Krzysztof Molenda.

Rada Redakcyjna: Magdalena Kalawska, Ewa Sumelka, Anna Zielińska-Krybus, Lidia Majdecka.

Teksty wprowadzające w języku polskim i angielskim. Autorzy tekstów: prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk, prof. dr hab. Michał Musielak, prof. dr hab. Roman Gornowicz, prof. dr hab. Tomasz Jurek.

Tłumaczenie tekstów: dr Witold Skowroński

Wydawca: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydawnictwo Miejskie „Posnania”.