"Gdy nauka jest kobietą" wystawa w holu głównym

W holu głównym naszego Wydziału dostępna jest wystawa "Mądrość, odwaga, entuzjazm. Pierwsze uczone Uniwersytetu Poznańskiego (1919 - 1939)". Jest ona efektem badań prowadzonych przez dr Iwonę Chmurę-Rutkowska i dr hab. Edytę Głowacką-Sobiech. Autorką strony wizualnej i artystycznej projektu jest Anna Krenz.

Celem projektu "Mądrość, odwaga i entuzjazm. Pierwsze uczone Uniwersytetu Poznańskiego (1919 - 1939)" w kontekście dwóch rocznic: 100-lecia uzyskania przez Polki praw wyborczych oraz 100-lecia UAM jest odnalezienie śladów i materiałów, przypomnienie biografii, udokumentowanie spuścizny oraz zachowanie  pamięci o pierwszych badaczkach i uczonych okresu międzywojennego, które współtworzyły Uniwersytet Poznański.

Wystawa jest jedną z atrakcji, które towarzyszyć będą konferencji "Ewolucja postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku” oraz  V Wielkopolskiemu Kongresowi Kobiet, które w dniu 30 marca br. odbędą się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.