Projekt "Brains Attack" laureatem konkursu FUND_AKCJA 2019

Projekt "Brains Attack" V organizowany przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa znalazł się wśród laureatów III edycji konkursu FUND_AKCJA 2019.

W ramach elektronicznego naboru wniosków do konkursu wpłynęło 76 kompletnych aplikacji z niemal wszystkich wydziałów UAM oraz innych jednostek organizacyjnych. 86% wniosków stanowiły projekty zgłoszone przez studentów, doktorantów i pracowników UAM, a 14% przez organizacje zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego i działające na rzecz Uniwersytetu.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazło się 13 projektów, między innymi:

• Projekt Stażowy "BrainsAttack" V, w którym można wygrać płatne praktyki w firmach partnerskich Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz podróż po Europie śladem europejskich uniwersytetów
  • GEOpraktyki wokół pustyń Omanu, czyli praktyczne badania z zakresu geografii fizycznej i geografii turyzmu,
  • Studenci UAM bez granic uczący i dzieci i młodzież w uboższych regionach świata,
  • Dzień Dziecka z Fizyką, który obejmie nie tylko Wydziału Fizyki UAM ale i dzieci przebywające w poznańskich szpitalach,
  • Jubileuszowe atrakcje dla seniorów, dzieci oraz absolwentów Obserwatorium Astronomicznego UAM

Uroczysty finał konkursu Fund_Akcja, odbędzie się 20 marca o godz. 13:00 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.