Wykład dr Yvonne Bezerra de Mello pt. „A New Cognition: Teaching with the brain”

Kulczyk Foundation oraz Wydział Anglistyki, we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz Wydziałem Studiów Edukacyjnych zapraszają na wykład Doktor Yvonne Bezerra de Mello pt. „A New Cognition: Teaching with the brain”.

Wykład, poświęcony działalności edukacyjno-społecznej prelegentki w brazylijskich fawelach, odbędzie się dnia 21 listopada 2017 r. o godz. 16:00 w Auli Lubrańskiego, Collegium Minus UAM, ul. Wieniawskiego 1.

Dr Yvonne Bezerra de Mello ukończyła wydział filozofii na kierunku filologia i języki na Sorbonie, uzyskała też doktoraty na uniwersytetach w Lizbonie i Chicago. Od 1980 r. pracowała w ośrodku opieki dla ubogich dzieci, co doprowadziło do stworzenia Projeto Uerê oraz metody nauczania Uerê Mello, która kierowana jest do dzieci i nastolatków z blokadami poznawczymi i emocjonalnymi wynikającymi ze stałego kontaktu z traumą i przemocą̨. Dr Bezerra de Mello to laureatka wielu nagród, m.in. nagrody ONZ „50 kobiet, które pomogły zmienić świat”, nagrody UNESCO za zaangażowanie w sprawy publiczne, Ipscan za osiągnięcia w przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Została również odznaczona francuską Legią Honorową i przyznanym przez brazylijski senat medalem Praw Człowieka.

W swoim wystąpieniu, dr Bezerra de Mello przedstawi metodę Uerê Mello, której opracowanie było rezultatem ponad 30-letnich badań w różnych krajach oraz pracy z 3000 dzieci z ulic i faweli Rio de Janeiro. Jest ona wykorzystywana w szkołach publicznych w Rio de Janeiro, Recife, w Soures na wyspie Marajó i przez około 10,000 przeszkolonych nauczycieli w różnych miastach Brazylii.