Wykład otwarty: News Literacy – Jak wymagać wysokiej jakości dziennikarstwa w Erze Cyfrowej?

Czasopismo naukowe R/evolutions, WNPiD oraz Miasto Poznań zapraszają 31 marca na wykład otwarty „News Literacy: Training Consumers to Demand High Quality Journalism in the Digital Age”. Spotkanie poprowadzi Richard Hornik, wieloletni redaktor Time Magazine, AsiaWeek oraz współautor książki „Masakra w Pekinie: Chińska Walka o Demokrację”. Wykład Richarda Hornika będzie dotyczył Rewolucji Cyfrowej – szczególnie w odniesieniu do mediów społecznościowych.

Dziś odbiorcy treści medialnych mogą sami publikować wiadomości w sieci z pominięciem tradycyjnych kanałów. W trakcie spotkania z Richardem Hornikiem zostanie poruszony problem nieodpowiedzialności Nowych Mediów, które preferują informacje trywialne kosztem naprawdę istotnych. Tytułowe „News Literacy” to nowy program nauczania, którego celem jest otworzenie konsumentów na stosowanie krytycznego myślenia co do oceny przekazów medialnych.

Richard Hornik jest Dyrektorem Programu Partnerstwa Zagranicznego w Centrum Edukacji Medialnej Uniwersytetu Stony Brook. Zaplanował i wykonał reorganizację redakcji Reutersa i Harvard Business Review. W 2001 r. Richard Hornik zakończył pracę na stanowisku redaktora wykonawczego AsiaWeek, co zamknęło 24-letni okres jego pracy w publikacjach Time Inc. Jest członkiem Council on Foreign Relations i Overseas Press Club. Posiada tytuł magistra studiów nad Rosją Uniwersytetu Georgtown w Waszyngotnie oraz licencjata nauk politycznych Uniwersytetu Brown.

Wykład odbędzie się 31 marca (poniedziałek) o godz. 13:15 w Auli na WNPiD.

Więcej informacji na temat wykładu:

Kontakt z R/evolutions: