Wykład otwarty prof. Wayne’a Wanty

Zapraszamy na wykład otwarty  prof. Wayna Wanty „News Coverage in the Age of Donald Trump: Alternative facts and Mass Communication Theory”, który odbędzie się 14 października o  godz. 14.00.

Wayne Wanta jest profesorem na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu na Florydzie. Wcześniej pełnił funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia na rzecz Edukacji w Dziennikarstwie i Komunikacji Masowej, dwa razy reprezentując stowarzyszenie jako delegat na Światowym Kongresie Edukacji Dziennikarskiej. Przedstawiał wykłady i występował na konferencjach w ponad 40 krajach, włączając w to stypendium Fulbright Scholar na Islandii. Jest autorem ponad 180 tekstów naukowych, z których wiele dotyczy obszaru komunikacji politycznej oraz wpływu mediów. Napisał także osiem monografii. Znany jest jako mentor studentów i pracowników naukowych – swoje artykuły napisał łącznie z 94 współautorami. Obecnie jest członkiem rad redakcyjnych dziewięciu czasopism, wcześniej zasiadając w radzie akredytacyjnej kształcenia dziennikarskiego.