Wykład prof. Matthew Kroeniga „NATO strategy for the new Russia threat”

akademicki pzn wnpid copy

Mamy przyjemność zaprosić na wykład otwarty profesora Matthew Kroeniga ” NATO strategy for the new Russia threat”, który odbędzie się 18 kwietnia br. o godzinie 13:15 w sali 120 na naszym Wydziale.

Matthew Kroenig jest profesorem i dyrektorem studiów na kierunku stosunki międzynarodowe na prestiżowej amerykańskiej uczelni Georgetown University, Washington D.C. Pracuje jako Senior Fellow the Brent Scowcroft Center on International Security w ramach najbardziej wpływowego amerykańskiego think-tanku The Atlantic Council. Jako członek the Council on Foreign Relations doradza kongresmenom. Od 2013 roku jest doradcą z zakresu polityki zagranicznej w ramach John Hay Initiative. W latach 2010-2011 prof. Kroenig pełnił funkcję specjalnego doradcy Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych.

Prof. M. Kroenig w 2012 roku był doradcą do spraw polityki międzynarodowej w sztabie kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. Otrzymał nagrodę czasopisma Foreign Affairs za książkę A Time to Attack: The Looming Iranian Nuclear Threat. Opracował pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych kompleksową strategię przeciwdziałania terroryzmowi. W 2005 r. został uhonorowany Nagrodą Sekretarza Obrony USA za wybitne osiągnięcia.