Wykład prof. Steina Kuhnlego pt. “Welfare state model in XXI century”

Zapraszamy na wykład prof. Steina Kuhnlego pt. “Welfare state model in XXI century”, który odbędzie się w piątek 06 października o godzinie 13:30 w sali 43.

Stein Kuhnle jest profesorem polityki porównawczej na Uniwersytecie w Bergen (Norwegia), emerytowanym profesorem w Hertie School of Governance, gdzie uczył porównawczej polityki społecznej do 2013 roku. Obecnie pełni funkcje profesora honorowego w Centre for Welfare State Research na Uniwersytecie Południowej Danii, na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju oraz na Uniwersytecie Sun Yat-sen w Guangzhou w Chinach. Jest jednym z najważniejszych specjalistów w zakresie nordyckiego modelu państwa dobrobytu. Prowadził badania i wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, na London School of Economics and Political Science (LSE), Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, Uniwersytecie w Mannheim oraz na Australijskim Uniwersytecie Narodowym w Canberze.

Posiada dyplom Uniwersytetu w Bergen, gdzie kierował przez wiele lat Wydziałem Polityki Porównawczej i wykładał od 1982 roku. Jego publikacje obejmują: Survival of the European Welfare State (red.; Routledge, 2000); Modernizing the Korean Welfare State (red. wraz z Ramesh Mishra, Neil Gilbert and Kyungbae Chung; Transaction Books, 2004); Normative Foundations of the Welfare State: The Nordic Experience (red. with Nanna Kildal; Routledge, 2005) oraz The Nordic Welfare State (red. wraz z Chen Yinzhang, Klaus Petersen and Pauli Kettunen, Shanghai: Fudan University Press, 2010, w języki chińskim).