Wystawa fotograficzna: Z walizką przez świat

wystawa z waliza copyOd dzisiaj w holu głównym WNPiD można na chwilę przenieść się na włoskie plaże, do kolorowych parków narodowych w Chorwacji i urokliwych zakątków Krymu. Do fotograficznych podróży zachęcają autorzy zdjęć wystawy „Z walizką przez świat”.

Fotorelacje z podróży publikowane są przez studentów WNPiD na bieżąco na stronie www.zwalizka.pl, będącej zbiorem wspomnień i cennych wskazówek. Motywem przewodnim wystawy jest oś Zachód-Wschód-Południe. Fotografie przedstawiają odwiedzane kraje z różnych perspektyw – od krajobrazów po kulturowe ciekawostki i detale. Wystawa obejmuje zdjęcia z Włoch, Hiszpanii, Francji, Egiptu, Chorwacji, Białorusi i Ukrainy, wykonane przez Agatę Stachowską, Aleksandrę Galus, Aleksandrę Gimbut i autora tworzącego pod pseudonimem Peter Windsong.

Powyższa lista celowo nie obejmuje Rosji, choć na wystawie można znaleźć kilka zdjęć z Półwyspu Krymskiego. „Chciałyśmy w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec aneksji Krymu i podkreślić walory turystyczne tego regionu” – tłumaczy Aleksandra Galus, autorka części fotografii.

Projekt „zwalizka.pl” pokazuje, co zdaniem studentów w podróżach jest naprawdę ważne. „Chcemy pokazać, że podróż do innego kraju nie musi oznaczać męczącej gonitwy po zabytkach, a jest przede wszystkim formą poznania innych kultur i nabrania dystansu do siebie” – mówi Agata Stachowska, inicjatorka projektu.

Wystawa jest podsumowaniem projektu „zwalizka.pl”, realizowanego w ramach ćwiczeń z przedmiotu „Reklama internetowa” i kontynuowanego do dziś

Z walizką na Facebooku.