XXIII Wyprawy Polarnej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Spitsbergen

Od 1984 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi badania w otoczeniu zatoki Petunia na Svalbardzie. Obecnie Stacja Polarna „Petuniabukta” zaprasza do współpracy osoby chętne do prowadzenia badań w sezonie letnim 2018 roku.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, osoby chcące realizować projekty naukowe w oparciu o infrastrukturę Stacji, mogą zgłaszać uczestnictwo w XXIII Wyprawie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na Spitsbergen, działającej w okresie lipiec-wrzesień 2018 roku.

Stacja posiada zaplecze umożliwiające jednoczesny pobyt 10 osób, warunki bytowe w standardzie schroniskowym, zabezpieczenie logistyczne działań terenowych.

Szczegółowe informacje, zgłoszenia oraz informacja o kosztach na stronie internetowej Stacji www.polar.amu.edu.pl