Seminarium pt. „Deliberacja, panele obywatelskie i minipubliki nt. problemów ekologicznych. Stan badań w Polsce”

20 czerwca 2023 r. w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica w Warszawie odbyło się jednodniowe seminarium pt. „Deliberacja, panele obywatelskie i minipubliki nt. problemów ekologicznych. Stan badań w Polsce”. Wydarzenie to było okazją do wymiany wiedzy i dyskusji nt. aktualnego stanu badań, a także zapoznania się w gronie osób zajmujących się innowacjami deliberatywnymi w Polsce zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Podczas seminarium Prof. Paulina Pospieszna i mgr Magni Szymaniak-Arnesen wygłosiły prezentacje nt. planowanych publikacji na podstawie realizowanych przez siebie badań.

Seminarium zorganizowane zostało przez mgr Adelę Gąsiorowską (Szkoła Doktorska Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego) i mgr. Piotra Trzaskowskiego (Szkoła Nauk Społecznych IFiS PAN) przy wsparciu Zespołu badań nad politycznością antropocenu z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Sekcji Socjologii Środowiska Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.