Na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prowadzone są zarówno studia licencjackie (I stopnia) i magisterskie (II stopnia), jak też studia doktoranckie (III stopnia) oraz podyplomowe.

UWAGA! TERMINY II NABORU!!

Studia stacjonarne I stopnia: kierunki - politologia, zarządzanie państwem  - zapisy do 13.09.2019 - uwaga jutro ostatni dzień na zapisy!, ogłoszenie wyników 16.09.2019, składanie dokumentów dla osób zakwalifikowanych do przyjęcia - w terminie 16.09. - 18.09.2019

Studia stacjonarne II stopnia: kierunki - politologia, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe - termin rejestracji do
21.10.2019, termin złożenia dokumentów do 22.10.2019

Studia stacjonarne II stopnia w języku angielskim: kierunki - stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna - termin rejestracji do 14.10.2019, termin złożenia dokumentów do 15.10.2019

Studia niestacjonarne II stopnia: kierunki - bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna - termin rejestracji do
24.10.2019, termin złożenia dokumentów do 25.10.2019

Studia niestacjonarne I stopnia: kierunki - stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna - termin rejestracji do 24.10.2019, termin złożenia dokumentów do 25.10.2019

Zapisz się już dziś!

Studia I stopnia (licencjackie)

Najważniejszy jest dobry początek! Dołącz do nas i wybierz studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.Prowadzimy studia I stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, stosunki międzynarodowe (również w języku angielskim) i zarządzanie państwem....

Bezpieczeństwo narodowe

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe przygotują Cię do pracy w służbach specjalnych, inspekcjach czy strażach. Z nami poszerzysz swoją wiedzę z zakresu militarnych i pozamilitarnych zagrożeń występujących we współczesnym świecie.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Proponujemy Ci studia, podczas których odbędziesz szereg zajęć w studiach telewizyjnym i radiowym. Przygotujemy Cię do tworzenia autorskich materiałów prasowych, filmowych i dźwiękowych.

Politologia

To kierunek, który pozwoli Ci poznać reguły wielkiej polityki. Politologia otwiera wiele możliwości rozwoju zawodowego od pracy w marketingu politycznym po karierę polityczną.

Stosunki międzynarodowe

Studiując stosunki międzynarodowe poznasz mechanizmy funkcjonowania gospodarki światowej, prawa handlowego oraz negocjacji biznesowych. To wymarzone studia dla każdego, kto myśli o karierze dyplomaty.

Zarządzanie państwem

Marzysz o karierze w instytucjach publicznych oraz o zajmowaniu stanowisk kierowniczych i menedżerskich w sektorze publicznym? Jeśli tak – dołącz do nas i wybierz unikatowy kierunek Zarządzanie państwem!

To absolutnie unikatowy kierunek ze względu na formułę łączenia zajęć dydaktycznych z praktykami studenckimi!

Studia II stopnia (magisterskie)

Kontynuuj naukę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa! Czekają na Ciebie również studia prowadzone w języku angielskim.Dwa dyplomy w 5 lat? Studia magisterskie to szansa do zdobycia wykształcenia na innym kierunku. Wybierz nowy kierunek lub nową specjalność...

Bezpieczeństwo narodowe
Wybierając nasze studia decydujesz się na fachową opiekę ekspertów, którzy zadbają o Twoje przygotowanie do bycia konkurencyjnym pracownikiem, gotowym zajmować najwyższe stanowiska w służbach wojskowych, wywiadowczych, celnych jak i rządowych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Kontynuacja studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności z zakresu warsztatu dziennikarza i szeroko rozumianej komunikacji społecznej.

Journalism and Social Communication programme in English
The program is designed to provide students with practical skills of communication in different fields of professional activities including journalism, public relations, and marketing communication, with special focus on the new media, as well as to expand and deepen their knowledge on processes of social communication.
Politologia

Studia magisterskie na kierunku politologia to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu nauk politycznych dzięki ciekawym i praktycznym specjalnościom.

Stosunki międzynarodowe
Jeśli jesteś absolwentem stosunków międzynarodowych I stopnia lub kierunków pokrewnych, jest to idealny kierunek dla Ciebie! Będzie to świetna okazja do pogłębienia Twojej wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych na unikalnych specjalność np. Bliski Wschód i Azja Południowo-Wschodnia.
Stosunki międzynarodowe w języku angielskim

Studiując stosunki międzynarodowe poznasz mechanizmy funkcjonowania gospodarki światowej, prawa handlowego oraz negocjacji biznesowych. To wymarzone studia dla każdego, kto myśli o karierze dyplomaty. Wybierz studia w języku angielskim!

Zarządzanie państwem w języku angielskim
Jeśli jesteś absolwentem studiów I stopnia z zakresu Zarządzania Państwem lub kierunków pokrewnych to mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę – Zarządzanie Państwem w języku angielskim! Jeśli chcesz poszerzyć swoja wiedzę z zakresu pracy w organach administracji publicznej oraz wziąć udział w międzynarodowej szkole letniej to jest to idealny kierunek dla Ciebie.

Dalsze Kształcenie

Studia doktoranckie
Studia doktoranckie przeznaczone są dla osób, które planują podjąć pracę naukową w zakresie nauki o polityce. Kształcenie w ich ramach trwa 4 lata i obejmuje zarówno uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych jak i własną aktywność badawczą, której celem jest przygotowanie i obrona rozprawy doktorskiej.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oferuje kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Więcej informacji znajdziesz na stronie: podyplomowepoznan.pl.