Z myślą o Was stworzyliśmy grupę, na której znajdziecie najważniejsze informacje na temat studiowania na naszym Wydziale. Dołącz do nas na Zostań studentem WNPiD.

Studia I stopnia (licencjackie)

Najważniejszy jest dobry początek! Dołącz do nas i wybierz studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.Prowadzimy studia I stopnia na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, stosunki międzynarodowe (również w języku angielskim) i zarządzanie państwem....

Bezpieczeństwo narodowe

Studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe przygotują Cię do pracy w służbach specjalnych, inspekcjach czy strażach. Z nami poszerzysz swoją wiedzę z zakresu militarnych i pozamilitarnych zagrożeń występujących we współczesnym świecie. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jesteś twórcą internetowym? Marzysz o karierze dziennikarza, pracownika mediów, osoby zajmującej się marketingiem online, reklamą czy public relations? Proponujemy Ci studia pełne zajęć w nowoczesnym pracowniach i studiach. Postaw na praktyczny wymiar studiów!

Politologia

Jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami z kraju i świata? Marzysz o tym by zostać aktywistą społecznym i działać skutecznie w przestrzeni publicznej?  Politologia otwiera wiele możliwości rozwoju zawodowego od pracy w marketingu politycznym po karierę polityczną. Zrozum otaczający Cię świat i wykorzystaj jego możliwości.

Stosunki międzynarodowe

Świat to globalna wioska. Poznaj z nami kultury, obyczaje i tradycje całego globu. Jesteś częścią międzynarodowej społeczności, która musi stawić czoła współczesnym wyzwaniom. Poznaj ją i pomóc odkrywać innym. Wybierz studia pełne wyzwań!

Zarządzanie państwem

Wybierając ten kierunek zyskasz wiedzę i umiejętności, które są niezbędne przy wykonywaniu obowiązków zawodowych w administracji rządowej, samorządowej oraz innych instytucjach. Nowoczesne państwo wymaga profesjonalnego zarządzania. Zostań specjalistą w tym zakresie! To jedyne studia dualne UAM. 3 dni zajęć i 2 dni praktyk.

Studia II stopnia (magisterskie)

Kontynuuj naukę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa! Czekają na Ciebie również studia prowadzone w języku angielskim.Dwa dyplomy w 5 lat? Studia magisterskie to szansa do zdobycia wykształcenia na innym kierunku. Wybierz nowy kierunek lub nową specjalność...

Bezpieczeństwo narodowe

Wybierając nasze studia zapewnisz sobie fachową opiekę ekspertów, którzy zadbają o Twoje przygotowanie do bycia konkurencyjnym pracownikiem, gotowym zajmować najwyższe stanowiska w służbach wojskowych, wywiadowczych, celnych jak i rządowych. Zostań ekspertem do spraw bezpieczeństwa!

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Kontynuacja studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to świetna okazja do pogłębienia swojej wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności z zakresu warsztatu dziennikarza i szeroko rozumianej komunikacji społecznej. Czekają na Ciebie nowe specjalności i nowe możliwości!

Nowe media w komunikacji

Ten praktyczny kierunek jest połączeniem nauk społecznych, nowych technologii i sztuki użytkowej. Twój program studiów oparty będzie na realizacji nowatorskich zadań, w ramach ćwiczeń i projektów wdrożeniowych. NOWOŚĆ!

Politologia

Studia magisterskie na kierunku politologia to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu nauk politycznych dzięki ciekawym i praktycznym specjalnościom. Zrozum otaczający Cię świat i wykorzystaj jego możliwości.

Produkcja  audiowizualna

Studiując na tym kierunku zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim kompetencje i umiejętności w zakresie produkcji audiowizualnej. Gwarantują to Tobie wykładowcy „z górnej półki”, profesjonalny sprzęt audiowizualny będący w dyspozycji studentów oraz prostudencka atmosfera na WNPiD. Nowość!

Stosunki międzynarodowe

Jeśli jesteś absolwentem stosunków międzynarodowych I stopnia lub kierunków pokrewnych, jest to idealny kierunek dla Ciebie! Będzie to świetna okazja do pogłębienia Twojej wiedzy z zakresu stosunków międzynarodowych na unikalnych specjalność np. Bliski Wschód i Azja Południowo-Wschodnia. Wybierz studia pełne wyzwań!

Studia w języku angielskim

Journalism and Social Communication (programme in English)

The program is designed to provide students with practical skills of communication in different fields of professional activities including journalism, public relations, and marketing communication, with special focus on the new media, as well as to expand and deepen their knowledge on processes of social communication. Join us!

Stosunki międzynarodowe w języku angielskim


Studiując stosunki międzynarodowe poznasz mechanizmy funkcjonowania gospodarki światowej, prawa handlowego oraz negocjacji biznesowych. To wymarzone studia dla każdego, kto myśli o karierze dyplomaty. Wybierz studia w języku angielskim!

Zarządzanie państwem w języku angielskim

Jeśli jesteś absolwentem studiów I stopnia z zakresu Zarządzania Państwem lub kierunków pokrewnych to mamy dla Ciebie wyjątkową ofertę – Zarządzanie Państwem w języku angielskim! Jeśli chcesz poszerzyć swoja wiedzę z zakresu pracy w organach administracji publicznej oraz wziąć udział w międzynarodowej szkole letniej to jest to idealny kierunek dla Ciebie.

Dalsze Kształcenie

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UAM
Studia III stopnia przeznaczone są dla osób, które planują podjąć pracę naukową w zakresie nauki o polityce. Kształcenie w ich ramach trwa 4 lata i obejmuje zarówno uczestnictwo w zajęciach dydaktycznych jak i własną aktywność badawczą, której celem jest przygotowanie i obrona rozprawy doktorskiej.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oferuje kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Więcej informacji znajdziesz na stronie: podyplomowepoznan.pl.

Uniwersytet Otwarty UAM

Jest miejscem edukacji dostępnym dla każdej zainteresowanej osoby niezależnie od jej dotychczasowego wykształcenia i wieku (wystarczy ukończony 16. rok życia). To miejsce dla tych, którzy chcą podjąć naukę na uniwersyteckim poziomie w wygodnej formie cyklicznych spotkań. Zajęcia w Uniwersytecie Otwartym trwają trzy trymestry.

Fotografie: Studencka Agencja Fotograficzna, Piotr Jabłoński