Politologia

Jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami z kraju i ze świata? Chcesz poznać świat wielkiej polityki? Marzysz o tym by zostać aktywistą społecznym i działać skutecznie w przestrzeni publicznej? Politologia to znakomity wybór – otwiera wiele możliwości rozwoju zawodowego od pracy w marketingu politycznym po karierę polityczną. Zrozum otaczający Cię świat i wykorzystaj jego możliwości!

W trakcie studiów poznasz zasady funkcjonowania współczesnych państw oraz organizacji społecznych, zrozumiesz reguły politycznej rywalizacji, dowiesz się czym jest władza oraz jakie pokusy czyhają na tych, którzy ją sprawują.

Tryby studiowania: stacjonarny i niestacjonarny. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów).
Koszty: studia stacjonarne - nieodpłatne; studia niestacjonarne - 1500 zł/semestr. Cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim: 3000 zł/semestr. Opłaty dla cudzoziemców. Terminy wnoszenia opłat za studia niestacjonarne.

Fotografia: Studencka Agencja Fotograficzna

Osobiście uważam, że politologia na WNPiD jest jednym z najciekawszych kierunków jakie można studiować. Jego interdyscyplinarność zapewnia duże zróżnicowanie prowadzonych przedmiotów, poczynając od polityki gospodarczej, przez marketing polityczny, a wreszcie kończąc na systemach politycznych.

Adam Bratka, student Politologii

Kariera

Podobnie jak absolwenci naszych studiów znajdziesz zatrudnienie w instytucjach samorządowych i rządowych, a także organizacjach społecznych. Twoi starsi koledzy działają aktywnie w partiach i sztabach politycznych oraz komitetach wyborczych. To nie jedyna ścieżka kariery! Z powodzeniem przygotujesz się do podjęcia pracy w agencjach public relations, firmach marketingowych, ośrodkach badań społecznych i rynku, instytucjach europejskich.

Prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak

Politologia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu to najlepiej prowadzony tego typu kierunek na polskich uczelniach. Potwierdzają to liczne rankingi i certyfikaty. Samorządowiec, urzędnik, polityk, dyplomata, specjalista od marketingu politycznego, reklamy i promocji – dla rozwoju ich karier zawodowych studia politologiczne są najlepszym wyborem. Poznaj Polskę, Europę i świat dzięki poznańskiej politologii!

Specjalności*

Administracja samorządowa

Jednostki samorządu terytorialnego są znaczącymi pracodawcami w regionie. Podczas studiowania na tej specjalności zdobędziesz niezbędne umiejętności do podjęcia pracy w administracji gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i wielu innych instytucjach administracji publicznej. Kariera na szczeblu samorządowym to świetna okazja do realizacji wielowymiarowych projektów na rzecz lokalnej wspólnoty i budowania silnych „małych ojczyzn”. Doświadczeni wykładowcy przekażą Wam wiedzę, która pozwoli Wam zrozumieć specyfikę samorządu terytorialnego. Twórz prężne struktury samorządowe w swoim otoczeniu!

Marketing polityczny i doradztwo w polityce

Interesuje Cię jak powstają kampanie polityczne? Zastanawiasz się jak wygląda praca sztabu wyborczego? A może chcesz zostać specjalistą z zakresu marketingu politycznego? Twierdząca odpowiedź, na chociaż jedno z tych pytań świadczy o tym, że trafiłeś na specjalność w sam raz dla siebie! Otrzymasz kompletne przygotowanie do roli doradcy politycznego, uzyskasz wiedzę z zakresu analizy rynku politycznego. Poznasz techniki reklamy, dowiesz się jak skutecznie stosować elementy socjotechniki czy projektować kampanie wyborcze. W ramach specjalności dowiesz się jak funkcjonują pracownie badań opinii społecznej oraz jak sprawnie i efektywnie prowadzić badania marketingowe.

Zarządzanie organizacjami społeczno-ekonomicznymi

Dynamicznie zmieniająca się gospodarka w Polsce i na świecie powoduje, że współczesny rynek pracy poszukuje absolwentów uczelni o wysokich kwalifikacjach. Pracodawcy oczekują od kandydatów do pracy nie tylko kompetencji miękkich, ale przede wszystkim twardych – zawodowych. Gwarantujemy Ci uzyskanie profesjonalnej i niezbędnej wiedzy, którą wykorzystasz w szeroko rozumianym biznesie i otoczeniu społecznym. Na tej specjalności poznasz metody zarządzania finansami zarówno w sektorze publicznym, jak i gospodarczym, nauczysz się innowacyjnych technik zarządzania marketingowego. W planie zajęć przewidziano nowatorskie zajęcia warsztatowe, a także biznesowe. Zostań ekspertem w dziedzinie zarządzania organizacjami społeczno-ekonomicznymi!

* Specjalności oferowane w roku akademickim 2021/2022. Kształcenie w ramach specjalności rozpoczyna się na 3 semestrze. Specjalność wybierana jest na 2 semestrze studiów. Warunkiem uruchomienia wybranej specjalności jest zapisanie się na nią minimum 25 chętnych.

Sprawdź przedmioty na kierunku Politologia

Pamiętaj, że rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 12 lipca. Sprawdź terminy rekrutacji.

Zapisz się! (studia niestacjonarne)

Kontakt