Politologia

Jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami z kraju i ze świata? Chcesz poznać świat wielkiej polityki? Marzysz o tym by zostać aktywistą społecznym i działać skutecznie w przestrzeni publicznej? Politologia to znakomity wybór – otwiera wiele możliwości rozwoju zawodowego od pracy w marketingu politycznym po karierę polityczną. Zrozum otaczający Cię świat i wykorzystaj jego możliwości!

W trakcie studiów poznasz zasady funkcjonowania współczesnych państw oraz organizacji społecznych, zrozumiesz reguły politycznej rywalizacji, dowiesz się czym jest władza oraz jakie pokusy czyhają na tych, którzy ją sprawują.

Studia na naszym Wydziale to świetna okazja do odbycia stażu, praktyki w wymarzonej firmie!

Marcelina Kulmaga, absolwentka Politologii

Kariera

Podobnie jak absolwenci naszych studiów znajdziesz zatrudnienie w instytucjach samorządowych i rządowych, a także organizacjach społecznych. Twoi starsi koledzy działają aktywnie w partiach i sztabach politycznych oraz komitetach wyborczych. To nie jedyna ścieżka kariery! Z powodzeniem przygotujesz się do podjęcia pracy w agencjach public relations, firmach marketingowych, ośrodkach badań społecznych i rynku, instytucjach europejskich.

Prof. UAM dr hab. Paweł Stachowiak

Politologia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu to najlepiej prowadzony tego typu kierunek na polskich uczelniach. Potwierdzają to liczne rankingi i certyfikaty. Samorządowiec, urzędnik, polityk, dyplomata, specjalista od marketingu politycznego, reklamy i promocji – dla rozwoju ich karier zawodowych studia politologiczne są najlepszym wyborem. Poznaj Polskę, Europę i świat dzięki poznańskiej politologii!

Specjalności

Administracja europejska

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otworzyły się nowe możliwości i perspektywy rozwoju. Pojawiły się również olbrzymie środki finansowe, które możemy dobrze wykorzystać. Nie zmarnuj tej szansy! Zdobądź wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie nie tylko na polskim, ale i europejskim rynku pracy. Znajomość struktur i procedur obowiązujących w UE zdobyta w trakcie studiów sprawi, że staniesz się atrakcyjny dla europejskiego pracodawcy.

Administracja samorządowa

Jednostki samorządu terytorialnego są znaczącymi pracodawcami w regionie. Podczas studiowania na tej specjalności zdobędziesz niezbędne umiejętności do podjęcia pracy w administracji gminnej, powiatowej, wojewódzkiej i wielu innych instytucjach administracji publicznej. Kariera na szczeblu samorządowym to świetna okazja do realizacji wielowymiarowych projektów na rzecz lokalnej wspólnoty i budowania silnych „małych ojczyzn”. Doświadczeni wykładowcy przekażą Wam wiedzę, która pozwoli Wam zrozumieć specyfikę samorządu terytorialnego. Twórz prężne struktury samorządowe w swoim otoczeniu!

Marketing polityczny i doradztwo w polityce

Interesuje Cię jak powstają kampanie polityczne? Zastanawiasz się jak wygląda praca sztabu wyborczego? A może chcesz zostać specjalistą z zakresu marketingu politycznego? Twierdząca odpowiedź, na chociaż jedno z tych pytań świadczy o tym, że trafiłeś na specjalność w sam raz dla siebie! Otrzymasz kompletne przygotowanie do roli doradcy politycznego, uzyskasz wiedzę z zakresu analizy rynku politycznego. Poznasz techniki reklamy, dowiesz się jak skutecznie stosować elementy socjotechniki czy projektować kampanie wyborcze. W ramach specjalności dowiesz się jak funkcjonują pracownie badań opinii społecznej oraz jak sprawnie i efektywnie prowadzić badania marketingowe.

Zarządzanie organizacjami społeczno-ekonomicznymi

Dynamicznie zmieniająca się gospodarka w Polsce i na świecie powoduje, że współczesny rynek pracy poszukuje absolwentów uczelni o wysokich kwalifikacjach. Pracodawcy oczekują od kandydatów do pracy nie tylko kompetencji miękkich, ale przede wszystkim twardych – zawodowych. Gwarantujemy Ci uzyskanie profesjonalnej i niezbędnej wiedzy, którą wykorzystasz w szeroko rozumianym biznesie i otoczeniu społecznym. Na tej specjalności poznasz metody zarządzania finansami zarówno w sektorze publicznym, jak i gospodarczym, nauczysz się innowacyjnych technik zarządzania marketingowego. W planie zajęć przewidziano nowatorskie zajęcia warsztatowe, a także biznesowe. Zostań ekspertem w dziedzinie zarządzania organizacjami społeczno-ekonomicznymi!

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Przejawiasz zdolności przywódcze? Postrzegasz siebie jako lidera? Potrafisz zarządzać zespołem? Jeśli tak, to jest to specjalność dla Ciebie. To właśnie tutaj dowiesz się jak efektywnie zarządzać personelem, i motywować swoich pracowników. Nauczysz się jak radzić sobie ze stresem, a także diagnozować i rozwiązywać konflikty w grupie. Uzyskasz niezbędne umiejętności do podjęcia pracy w charakterze managera, kierownika zespołu projektowego czy osoby odpowiadającej za rozwój kadr w firmie. Stań się cenionym na rynku liderem zespołu!

Sprawdź program studiów.

Terminy rekrutacji

UWAGA Olimpijczycy!

Wszyscy kandydaci zakwalifikowani w roku szkolnym 2019/2020 do III etapu ogólnopolskiej olimpiady traktowani są jako laureaci danej olimpiady. Aby zostać przyjętym na nasze studia jako laureat olimpiady należy po zakwalifikowaniu do przyjęcia załączyć w SIR skan zaświadczenia wydanego przez właściwy komitet organizacyjny.

Tryby studiowania: stacjonarny i niestacjonarny.
Czas trwania: 3 lata (6 semestrów).
Koszty: nieodpłatne – studia stacjonarne; 1,200 zł/semestr – studia niestacjonarne; 3000 zł/semestr - cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim.

Kontakt

pracownik sekretariatu

Małgorzata Piszczelak-Napierkowska

Pracownik sekretariatu

e-mail: malgorzata.piszczelak@amu.edu.pl

tel. 61 829 6625