Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jesteś twórcą internetowym? Prowadzisz bloga lub vloga? Marzysz o karierze dziennikarza, pracownika mediów, marketera czy specjalisty z zakresu public relations? Proponujemy Ci studia, podczas których odbędziesz szereg praktycznych zajęć. Przygotujemy Cię do tworzenia autorskich materiałów audio i audiowizualnych. Dziennikarstwo będzie świetną okazją do zaangażowania się w działalność jednej z 7 redakcji wydziałowych.

Podczas zajęć poznasz zasady funkcjonowania współczesnych mediów i zrozumiesz zasady rządzące w redakcjach dziennikarskich. Dowiesz się czym jest etyka dziennikarska oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi „czwartej władzy”.  Odkryjesz tajniki komunikacji międzyludzkiej, a także dowiesz się jak przygotować efektywną reklamę czy kampanię promocyjną.

Grafika komputerowa?  Składanie tekstu? Programowanie? Web design? To wszystko czeka na Ciebie na naszym kierunku!

Postaw na praktyczny wymiar studiów!

Tryby studiowania: stacjonarny i niestacjonarny. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów). Koszty: studia stacjonarne - nieodpłatne; studia niestacjonarne - 2200 zł/semestr. Cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim: 3000 zł/semestr. Opłaty dla cudzoziemców. Terminy wnoszenia opłat za studia niestacjonarne.

Fotografia: Studencka Agencja Fotograficzna

Dziennikarstwo to kierunek, na którym rozwijam się pod każdym względem. Dużo praktyki i spotkań z inspirującymi ludźmi. Nabywam wiele umiejętności i doświadczeń, które w przyszłości mogą okazać się niezbędne. Nie mam żadnych wątpliwości, że był to świetny wybór.

Martyna Molewska, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej

Kariera

Ukończenie tego kierunku umożliwi Ci wiele perspektyw zatrudnienia m.in. jako dziennikarza telewizyjnego i radiowego, specjalisty ds. public relations, pracownika działów reklamy i promocji oraz rzecznika prasowego. Praktyczna wiedza pozwoli Ci otworzyć w przyszłości własną firmę medialną lub świadcząca usługi w zakresie promocji i reklamy. Wielu naszych absolwentów znajduje pracę w lokalnych, a także ogólnopolskich czasopismach i gazetach. Uczęszczanie na zajęcia w ramach nowych specjalności pozwoli Ci poszerzyć swoje kompetencje, które z pewnością doceni Twój przyszły pracodawca. Grafika komputerowa?  Składanie tekstu? Programowanie? Web design? To wszystko czeka na Ciebie na naszym kierunku!

Dr hab. Dominika Narożna

Czy lubisz życie pełne wyzwań, pasji i adrenaliny? Czy chcesz mieć ciekawy zawód, który pozwoli Ci wiedzieć oraz zrozumieć więcej niż inni? To wszystko mogą dać Ci studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Dzięki nim jestem dziennikarzem, producentem i wykładowcą. Mam też doświadczenie jako rzecznik prasowy. Tobie również te studia pozwolą spełnić swoje marzenia, gdziekolwiek będziesz… Spotkajmy się na UAM!

Specjalności*

Dziennikarstwo

Wybierając tę specjalność poznasz tajniki dziennikarstwa. Staniesz przed kamerą lub weźmiesz ją do ręki i zrealizujesz własny wywiad lub materiał reporterski. Będziesz miał również okazję poprowadzić własny program radiowy. Rozwiniesz swój warsztat pisarski oraz poznasz zasady funkcjonowania współczesnego dziennikarstwa. Dowiesz się jak powstaje NEWS, ale także jak wygląda praca w redakcji. Pozwoli Ci to, po zakończeniu studiów wejść bez obaw w świat dziennikarstwa. Dziś dziennikarzem może być każdy, Ty zostań profesjonalistą w tej dziedzinie!

Marketing online

Zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie e-marketingu na polskim i międzynarodowym rynku stale rośnie. Wraz z cenionym w środowisku online marketingu firmami współtworzymy specjalność, która odpowiada na wyzwania współczesności. Podczas studiów zostaniesz przygotowany do tworzenia własnych projektów z wykorzystaniem social media, kampanii wirusowych czy optymalizacji w wyszukiwarkach internetowych (SEO).

Z początkiem roku akademickiego 2021/2022 rozpoczęliśmy współpracę z Grupą iCEA, jedną z największych w Polsce agencji SEO. W ramach współpracy do grona dydaktyków dołączą Jacek Dziura, Chief Marketing Officer w Grupa iCEA, a także Krzysztof Wieczorkowski. Grupa iCEA stanowi dla nas duże wzmocnienie, wspólnie kształcąc przyszłych pracowników sektora marketingu i wspierając w ten sposób innowacyjne branże na rynkach pracy.

Reklama i promocja

Skuteczna reklama i promocja wymaga zarówno szerokiej wiedzy, jak i wielu umiejętności. Wybierając tę specjalność zdobędziesz jedno i drugie. Poznasz tajniki reklamy, zarówno prasowej, radiowej, telewizyjnej jak i internetowej. Dowiesz się także jak konstruować artykuł promocyjny oraz jak profesjonalnie przygotować i przeprowadzić kampanię reklamową. Dzięki zajęciom z grafiki i fotografii reklamowej będziesz w stanie przygotować materiały promocyjne i reklamowe. Zdobędziesz też praktyczne umiejętności z zakresu budowania marki danego produktu.

* Specjalności oferowane w roku akademickim 2021/2022. Kształcenie w ramach specjalności rozpoczyna się na 3 semestrze. Specjalność wybierana jest na 2 semestrze studiów. Warunkiem uruchomienia wybranej specjalności jest zapisanie się na nią minimum 25 chętnych.

Sprawdź przedmioty na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jak zostać studentem WNPiD?

Pamiętaj, że rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 12 lipca. Sprawdź terminy rekrutacji.

Zapisz się! (studia niestacjonarne)

Kontakt

pracownik sekretariatu

Krystyna Tyczewska

Pracownik sekretariatu

e-mail: krystyna.tyczewska@amu.edu.pl

tel. 61 829 6511