Zarządzanie państwem

Marzysz o karierze w instytucjach publicznych oraz o zajmowaniu stanowisk kierowniczych i menedżerskich w sektorze publicznym?

Jeśli tak – dołącz do nas i wybierz unikatowy kierunek Zarządzanie Państwem! Zyskasz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są niezbędne przy wykonywaniu obowiązków zawodowych w administracji rządowej, samorządowej oraz innych instytucjach publicznych i społecznych. W trakcie trzech lat nauki poznasz wybrane elementy wiedzy o państwie, polityce, administracji oraz zarządzaniu publicznym. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu prawa i ekonomii.

Zarządzanie Państwem to połączenie wiedzy i praktyki, dzięki któremu otrzymasz sprofilowane wykształcenie umożliwiające podjęcie pracy zawodowej w szeroko rozumianym sektorze publicznym nowoczesnego państwa, a także instytucjach prywatnych współpracujących z tym sektorem.

Na studiach czekają na Ciebie m. in.:

  • staże w instytucjach publicznych, urzędach, firmach,
  • praktyczna nauka latania dronami i możliwość zdobycia uprawnień operatora dronów.

Tryby studiowania: stacjonarny i niestacjonarny. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów). Koszty: studia stacjonarne - nieodpłatne; studia niestacjonarne - 1800 zł/semestr; cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim - 3000 zł/semestr - cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim. Opłaty dla cudzoziemców. Terminy wnoszenia opłat za studia niestacjonarne.

Fotografia: Studencka Agencja Fotograficzna

Studia na WNPiD to niezwykle wyjątkowy i wartościowych czas. Moje najlepsze wspomnienie związane z Wydziałem dotyczy działalności w Kole Naukowym Psychologii Polityki. Studia to także świetna okazja do nawiązania ciekawych relacji, które niewątpliwie pozostaną ze mną na długo.

Aleksandra Szczygieł, studentka Zarządzania państwem

Kariera

Kończąc studia na kierunku Zarządzanie Państwem będziesz mógł rozpocząć pracę w instytucjach publicznych, ministerstwach i urzędach centralnych, urzędach wojewódzkich, jednostkach samorządowych, stowarzyszeniach, fundacjach, instytucjach europejskich.

Prof. UAM dr hab. Paulina Pospieszna

Celem prowadzenia studiów na kierunku Zarządzenie Państwem jest wykształcenie studentów, którzy w przyszłości będą zajmować stanowiska w sektorze administracji publicznej bądź w sektorze non-profit. podczas moich zajęć stawiam na rozwój myślenia krytycznego, dlatego zajęcia polegają na interakcji ze studentami, omawianiu studiów przypadku oraz pracach zespołowych.

Specjalności*

Administracja publiczna

Ta specjalność da Ci możliwość zdobycia kompletnej wiedzy i szeregu cennych kompetencji niezbędnych do pracy na każdym szczeblu w instytucjach państwowych i samorządowych. Wybierając tę specjalność poznasz szczegółowo ustrój samorządu terytorialnego, reguły prawa pracy, zgłębisz też tajniki zamówień publicznych oraz zarządzania kryzysowego. Nie zabraknie również przedmiotów poświęconych strategicznemu planowaniu rozwoju lokalnego i regionalnego, marketingowi lokalnemu czy wreszcie savoir vivre’owi w administracji publicznej oraz technikom negocjacyjnym. Jeśli po studiach chcesz znaleźć pracę w administracji publicznej, to właśnie znalazłeś coś dla siebie!

Zarządzanie projektami i funduszami Unii Europejskiej

Na rynku pracy występuje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie funduszy europejskich, świetnie zorientowanych w temacie pozyskiwania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków UE. Dlatego tworzymy dla Ciebie specjalność, która pozwoli Ci zdobyć pełną wiedzę prawną oraz pomoże w umiejętnym poruszaniu się po unijnej rzeczywistości. Kompleksowo przedstawimy też kwestie kontroli i monitoringu w projektach UE, a także duży nacisk kładziemy na Projekt Design. To świetna specjalność jeśli po zakończeniu edukacji chciałbyś pracować przy realizacji projektów finansowanych z funduszy europejskich, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym.

Zarządzanie wizerunkiem w instytucjach publicznych

Studia na specjalności zarządzanie wizerunkiem w instytucjach publicznych gwarantują Ci zdobycie szczegółowej i profesjonalnej wiedzy. Nabyte umiejętności wykorzystasz nie tylko w sektorze publicznym, ale także w szeroko pojmowanym biznesie i otoczeniu społecznym. Dowiesz się czym jest dostęp do informacji publicznej, czy zarządzanie informacją w środowisku medialnym, poznać tajniki dobrej i skutecznej komunikacji, a także uzyskać szczegółową i kompletną wiedzę z zakresu skutecznych negocjacji. W planie zajęć przewidywane są warsztaty przygotowujące do pracy rzecznika prasowego czy specjalisty w zakresie public relations. Liczysz na ciekawą, ekscytującą i wymagającą pracę? Zyskasz ją dzięki tej specjalności!

* Specjalności oferowane w roku akademickim 2021/2022. Kształcenie w ramach specjalności rozpoczyna się na 3 semestrze. Specjalność wybierana jest na 2 semestrze studiów. Warunkiem uruchomienia wybranej specjalności jest zapisanie się na nią minimum 25 chętnych.

Sprawdź przedmioty na kierunku Zarządzanie państwem

Pamiętaj, że rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 12 lipca. Sprawdź terminy rekrutacji.

Zapisz się! (studia niestacjonarne)

Kontakt

pracownik sekretariatu

Greta Swałtek

pracownik sekretariatu

e-mail: greta.swaltek@amu.edu.pl

tel. 61 829 6511