Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Studia magisterskie, to nowe specjalności, a nowe specjalności to nowe możliwości! To najbardziej popularny kierunek studiów magisterskich na naszym Wydziale. Nic w tym dziwnego – praktyczne zajęcia w laboratoriach komputerowych i studiach produkcyjnych oraz postprodukcyjnych. Studia na tym kierunku otworzą przed Tobą nowe horyzonty.

Tryb studiowania: stacjonarny i niestacjonarny. Czas trwania: 2 lata ( 4 semestry). Koszty: studia stacjonarne - nieodpłatne; studia niestacjonarne - 1,900 zł/semestr; cudzoziemcy podejmujący studia stacjonarne w języku polskim - 3000 zł/semestr. Opłaty dla cudzoziemców. Terminy wnoszenia opłat za studia niestacjonarne.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM to miejsce, w którym każdy może rozwinąć swoje umiejętności. Od pracy w jednym z licznych mediów studenckich, przez organizację różnego rodzaju wydarzeń, do realizacji filmowej i telewizyjnej.

mgr Weronika Dopierała, absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Kariera

Zajęcia w ramach nowych specjalności poszerzą Twoje kompetencje, które z pewnością doceni Twój przyszły pracodawca. Zajęcia z grafiki komputerowej i składu tekstu to tylko wybrane z wielu przedmiotów, które z powodzeniem pozwolą Ci znaleźć pracę w każdej dziedzinie. Ukończenie naszych studiów pozwoli Ci bez większych trudności rozpocząć karierę dziennikarza telewizyjnego i radiowego, specjalisty ds. public relations, pracownika działów reklamy i promocji oraz rzecznika prasowego. Praktyczna wiedza pozwoli Ci otworzyć w przyszłości własną firmę medialną lub świadcząca usługi w zakresie promocji i reklamy. Wielu naszych absolwentów znajduje pracę w lokalnych, a także ogólnopolskich mediach.

Dr hab. Dominika Narożna

Czy lubisz życie pełne wyzwań, pasji i adrenaliny? Czy chcesz mieć ciekawy zawód, który pozwoli Ci wiedzieć oraz zrozumieć więcej niż inni? To wszystko mogą dać Ci studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.Dzięki nim jestem dziennikarzem, producentem i wykładowcą. Mam też doświadczenie jako rzecznik prasowy. Tobie również te studia pozwolą spełnić swoje marzenia, gdziekolwiek będziesz… Spotkajmy się na UAM!

Specjalności*

Dziennikarstwo

Wybierając tę specjalność poznasz tajniki dziennikarstwa. Staniesz przed kamerą lub weźmiesz ją do ręki i zrealizujesz własny wywiad lub materiał reporterski . Będziesz miał również okazję poprowadzić własny program radiowy. Rozwiniesz swój warsztat pisarski oraz poznasz zasady funkcjonowania współczesnego dziennikarstwa. Dowiesz się jak powstaje NEWS, ale także jak wygląda praca w redakcji. Pozwoli Ci to, po zakończeniu studiów wejść bez obaw w świat dziennikarstwa.Dziś dziennikarzem może być każdy, Ty zostań profesjonalistą w tej dziedzinie!

Promocja i obsługa eventów  NOWOŚĆ!

Jeśli planujesz zostać event managerem i kontynuować swoją karierę w agencjach eventowych i reklamowych, korporacjach, firmach HR, lub instytucjach administracji publicznej. Specjalność „Promocja i obsługa eventów” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. W czasie studiów zdobędziesz szeroką wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku event managera. Studiując promocję i obsługę eventów poznasz branżę eventową i jej funkcjonowanie; nauczysz się tworzyć kosztorys eventu, oferty, scenariusza, prezentacji na potrzeby klientów i zasad startowania w przetargach; zdobędziesz wiedzę na temat prawnych aspektów organizacji eventów; poznasz szczegółowo wszystkie etapy przebiegu eventu od planowania aż do rozliczenia.

Reklama i promocja

Skuteczna reklama i promocja wymaga zarówno szerokiej wiedzy, jak i wielu umiejętności. Wybierając tę specjalność zdobędziesz jedno i drugie. Tutaj poznasz tajniki reklamy prasowej, radiowej, telewizyjnej i internetowej. Dowiesz się także jak konstruować tekst reklamowy oraz jak profesjonalnie przygotować i przeprowadzić kampanię reklamową. Dzięki zajęciom z grafiki i fotografii reklamowej będziesz w stanie przygotować materiały promocyjne. Zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu budowania marki danego produktu, które są poszukiwane przez pracodawców z branży.

Zarządzanie i komunikowanie w biznesie

Każdego roku wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie komunikacji w biznesie. Poszukiwane są osoby potrafiące skutecznie przetwarzać informacje i dbać o ich prawidłowy przepływ. U nas poznasz mechanizmy zarządzania komunikacją. Na zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów z branży zrozumiesz, na czym polega komunikacja wewnętrzna w przedsiębiorstwie oraz zarządzanie informacją w sytuacji kryzysowej. Po zakończeniu studiów umiejętność korzystania z nowoczesnych technik i środków komunikacji będzie Twoim wielkim atutem, o którym warto wspomnieć w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

* Specjalności oferowane w roku akademickim 2021/2022. Kształcenie w ramach specjalności rozpoczyna się na 2 semestrze. Specjalność wybierana jest na 1 semestrze studiów. Warunkiem uruchomienia wybranej specjalności jest zapisanie się na nią minimum 25 chętnych.

Sprawdź przedmioty na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Zapisz się!

O przyjęcie mogą się ubiegać absolwenci studiów pierwszego stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna lub kierunku pokrewnym. Absolwenci innych kierunków niż dziennikarstwo i komunikacja społeczna w okresie do końca studiów zobowiązani są zdać egzaminy z następujących modułów kształcenia (przedmiotów), jeżeli nie zaliczyli ich w trakcie dotychczasowych studiów: Wstęp do nauki o komunikowaniu; Gatunki dziennikarskie; Prawo mediów. Wykaz przedmiotów oraz tryb ich zaliczenia określa prodziekan WNPiD na podstawie analizy suplementu dokumentującego przebieg dotychczasowych studiów

Postępowanie kwalifikacyjne dla absolwentów studiów pierwszego stopnia tego samego lub pokrewnego kierunku

Elementy postępowania kwalifikacyjnego

Wymagane minimum 

Maks punktów

Waga elementu

Maks. wynik

1) ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych

-

5

1

5

Liczba punktów możliwa do uzyskania w postępowaniu kwalifikacyjnym

5

Pamiętaj, że rekrutacja na studia stacjonarne trwa do 15 września. W przypadku studentów niestacjonarnych (zaocznych) rekrutacja trwa do wyczerpania limitu miejsc, jednak nie później niż do 15 września.

Zapisz się! (studia niestacjonarne)

Kontakt

pracownik sekretariatu

Krystyna Tyczewska

Pracownik sekretariatu

e-mail: krystyna.tyczewska@amu.edu.pl

tel. 61 829 6511