Naukowcy po godzinach

Dydaktycy i naukowcy WNPiD popularyzują wiedzę nie tylko w murach uczelni w czasie zajęć dydaktycznych czy konferencji. W ostatnich miesiącach wystartowało kilka autorskich projektów, które z wykorzystaniem nowych technologii, a przede wszystkim w sposób przystępny, omawiają istotne zagadnienia. Poznajcie kilka z nich!

Dobranocki akademicke

Dobranocka akademicka

Z początkiem nauczania zdalnego w kwietniu 2020 r. wystartował kanał dr. Norberta Gilla na platformie YouTube, gdzie Pan Doktor publikował swoje dobranocki. Co wspólnego z prawem ma włoska margherita lub mała czarna? Przekonajcie się sami! Wszystkie odcinki znajdziecie tutaj.

Nie-koniec Historii

nie-koniec historii

To jest podcast Nie-koniec historii. Wbrew temu co sądzą niektórzy, uważamy, że historia wciąż kołem się toczy i warto rozmawiać o otaczającym nas świecie. Komentujemy bieżące wydarzenia i staramy się w ciekawy sposób opowiedzieć o tym, co wywołuje gorące dyskusje nie tylko na uniwersyteckich korytarzach wśród badaczy polityki i stosunków międzynarodowych, ale i w mediach społecznościowych. Nadajemy z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Vademecum egzaminacyjne

Dr Norbert Gill w styczniu 2021 r. ruszył studentom na ratunek i przygotował vademecum egzaminacyjne w formie podcastu! Cykl składa się z 10 miniwykładów z podstaw wiedzy o prawie, które z pewnością pomogą w przygotowaniu do egzaminu!

UNIWERSYTETY universities

Prof. Jarosław Jańczak współprowadzi kanał, dzięki któremu widzowie wyruszają w podróż po uniwersytetach na całym świecie.

Od lat oboje jesteśmy zawodowo związani z wieloma z nich. Dlatego chcielibyśmy pokazać wam różne uniwersytety: duże i małe, stare i nowe, znane i te, o których mało kto słyszał. Z niektórymi współpracujemy przy okazji projektów, badań i wykładów. Postaramy się pokazać wyjątkowości każdego z nich. Pozdrawiamy i zapraszamy do oglądania!