Egzamin certyfikacyjny z języka obcego w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych

Dyrekcja  Studium  Językowego  UA przedstawia warunki przeprowadzenia egzaminu certyfikacyjnego z języka obcego na poziomie B2  w  Studium  Językowym  UAM  w  okresie  zawieszenia  zajęć  dydaktycznych  z  powodu zagrożenia COVID-19:

1. Egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2 w Studium Językowym UAM odbędzie się 24 czerwca br.
  2. Egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2 w Studium Językowym UAM odbywać się będzie: -w  trybie  zdalnym tj.  w  ramach  synchronicznego  kontaktu,  w  którym  student  oraz  komisja uczestniczą w w/w egzaminie w tym samym czasie, ale w różnych miejscach –w  drodze wideokonferencji  internetowej  odbywanej za pomocą usługi Microsoft Teams. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie sprawnego mikrofonu i kamery.-w  formie  bezpośredniej dla  studentów,  którzy  nie  mają  technicznych  możliwości uczestniczenia  w  egzaminie  w  formie  zdalnej  poprzez  Microsoft  Teams.  Egzamin  będzie organizowany  z  zachowaniem  reżimu  sanitarnego  w  grupach  nie  większych  niż  25  osób w salach wykładowych.
  3. Egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2 dedykowany jest studentom III roku studiów stacjonarnych I stopnia.
  4. Egzamin certyfikacyjny z języka obcego na poziomie B2 w Studium Językowym UAM w okresie  zawieszenia  zajęć  dydaktycznych  z  powodu  zagrożenia  COVID-19 zarówno w formie zdalnej jak i bezpośredniej, składać się będzie z 2 części: I część –część ustna;II część –część pisemna. Cześć I –część ustna. Za część ustną otrzymać można maksymalnie 40 punktów. Część ustna odbywać się będzie na platformie MS Teams, przeprowadzana przez komisję dwuosobową. Dedykowana jest dla studentów,  którzy  dotychczas jej  nie  zaliczyli  lub  dla  studentów,  którzy  przystępując  do egzaminu  poprawkowego  pragną  poprawić  uprzednio  wynik  z  części  ustnej.  Materiał wymagany  na  części  ustnej  składa  się  z  20  zagadnień  (tematów),  opartych  o  tematykę realizowaną w ramach lektoratu języka obcego. Zagadnienia na egzaminie ustnym związane są z językiem ogólnym. Część II –część pisemna. Czas trwania części pisemnej egzaminu: 60 minut. Za część pisemną otrzymać można maksymalnie 160 punktów. Część pisemna obejmować będzie dwie części:-czytanie ze zrozumieniem, -test gramatyczno–leksykalny. Czytanie ze zrozumieniem obejmować będzie teksty przeznaczone do czytania. Możliwe typy zadań sprawdzających sprawność czytania ze zrozumieniem to zadania sprawdzające globalne lub  selektywne  rozumienie  tekstu  czytanego:  prawda/fałsz  (w  których  student  stwierdza zgodność  lub  niezgodność  zdań  zawartych  w  zadaniu  z  treścią  przeczytanego  tekstu); test wielokrotnego wyboru (w którym student wybiera poprawną odpowiedź spośród kilku podanych  propozycji);  zadania  na  dobieranie  (w  których  student  łączy  ze  sobą  lub przyporządkowuje do siebie odpowiednie elementy np. fragmenty tekstu).
  5. Test gramatyczno-leksykalny obejmować  będzie  typy  zadań  sprawdzających  znajomość gramatyki  i  leksyki:  test  wielokrotnego  wyboru  (w  którym  student  wybiera  poprawną odpowiedź spośród kilku podanych propozycji); zadania na dobieranie (w których student łączy ze sobą lub przyporządkowuje do siebie odpowiednie elementy, np. słowa, wyrażenia); zadania z  luką  (w  których  student  wstawia  odpowiednie  słowo,  wyrażenie,  etc.  jako  uzupełnienie zwrotu, zdania, fragmentu tekstu); transformacje (zadanie polegające na przekształceniu zdania wg wskazanego wzoru).
  6. Łączna liczba  punktów  za  egzamin  certyfikacyjny  na  poziomie  B2:  200  pkt.(egzamin ustny 40 punktów + egzamin pisemny 160 punktów).SKALA OCEN: 120 pkt. -139 pkt. -dostateczny (3) (60% -69%)140 pkt. -151 pkt. -dostateczny plus (70% -75%)152 pkt. -171 pkt. -dobry (4) (76% -85%)172 pkt. -181 pkt. -dobry plus (86% -90%)182 pkt. -200 pkt. -bardzo dobry (5) (91% -100%).
  7. Na egzamin odbędzie się rejestracja żetonowa. Terminy zostaną podane w czerwcu 2020 r.

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
B2-Egzamin-certyfikacyjny-w-okresie-zajec-dydaktycznych.ppt 29.05.2020 Maciej Skrzypek
PPT
Pobierz PPT B2-Egzamin-certyfikacyjny-w-okresie-zajec-dydaktycznych.ppt(6.3 MB)