II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ignacy Jan Paderewski

Wielkopolski Kurator Oświaty wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego organizuje już II Ogólnopolski Konkurs "Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury" dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych z terenu Polski i szkół polskich za granicą.Wszechstronna postać Ignacego Jana Paderewskiego sprawia, że konkurs obejmuje wiele dziedzin osadzonych w następujących tematach i dyscyplinach.

1. „Pianista wirtuoz” - Ignacy Jan Paderewski wzorem dla pianistów wirtuozów i pianistów amatorów.
  2. „Muzykolog” - Ignacy Jan Paderewski kompozytorem utworów docenianych przez melomanów i muzykologów.
  3. „Historyk” - Ignacy Jan Paderewski postacią intrygującą i interesującą pod względem historycznym, politycznym, jako mąż stanu i filantrop.
  4. „Dziennikarz” - Ignacy Jan Paderewski – źródłem inspiracji dziennikarskich/ pisarskich/literackich.
  5. „Poeta” - Ignacy Jan Paderewski – źródłem weny poetyckiej.
  6. „Kreator sztuki” - Ignacy Jan Paderewski natchnieniem dla malarzy, rzeźbiarzy, twórców plakatu i komiksu.
  7. „Badacz analityk” - Ignacy Jan Paderewski źródłem danych do badań i analiz.
  8. „Grand Prix” - Ignacy Jan Paderewski przykładem wszechstronnego sukcesu.
  9. „Wybitna szkoła” - Ignacy Jan Paderewski patronem godnym czczenia

Szczegóły organizacyjne zostały ujęte w regulaminie konkursu.