Interdyscyplinarne seminarium naukowe nt. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Pro Publico Bono" działające na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu organizuje interdyscyplinarne seminarium naukowe nt. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które odbędzie się dnia 23 stycznia 2020 roku w godzinach 09:00–12:00, w Sali 2.3 Collegium Iuridicum Novum.
Spotkanie będzie poświęcone aspektom prawnym i praktycznym polskiego dziennikarstwa, m.in.:
  • pozycji prawnej, ustroju i kompetencji KRRiT w świetle Konstytucji RP;
  • ochrony wolności słowa i prawa do informacji w radiofonii i telewizji;
  • systemie finansowania mediów publicznych;
  • szczegółowe propozycje tematów z załączniku.
Po przedstawieniu referatów oraz łącznej dyskusji nad wystąpieniami prelegentów odbędzie się otwarte spotkanie z Panem Ryszardem Sławińskim - byłym dziennikarzem i politykiem, który dwukrotnie zasiadał w Senacie RP, a także w latach 2004-2005 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Z uwagi na charakter seminarium nawiązujący do tematyki dziennikarskiej pragnę Państwa zaprosić na seminarium, a także za Państwa pośrednictwem przekazać informację studentom lub doktorantom, którzy może będą zainteresowani czynnym zaangażowaniem i wygłoszeniem referatu. Certyfikaty będą wystawiana dla czynnych uczestników seminarium oraz dla zainteresowanych słuchaczy (uczestników biernych).
Zapisy na seminarium następują przez wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego, termin do 15 stycznia 2020 r.: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZtEUhjH7ciIBd1NXNUG70EGNEzG4zpNQrcTYnqhCDdzdbdw/viewform?fbclid=IwAR3dJAYVPyV05P_tUQAdD1OqaoMyDYYR1cSu6LqjIS9h1stCGzi2RjS05-s