Konkurs Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK”

Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy „Polskie Radio  Pomorza i Kujaw” S.A. od lat organizuje Konkurs Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK”, który skupia najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej.  Idea Konkursu inspiruje twórców radiowych do wykorzystywania nowatorskich i oryginalnych form ekspresji. Jest to jedyny tego typu Konkurs w Polsce. Towarzyszące Konkursowi Warsztaty Sztuki Radiowej stwarzają możliwość wymiany doświadczeń i oceny artystycznych poszukiwań twórców. Zgodnie z ideą Konkursu, utwory może różnić gatunek ale musi łączyć sztuka. Do Konkursu zgłaszane są zarówno słuchowiska, reportaże, audycje publicystyczne, dokumenty jak i inne formy niemieszczące się w zdefiniowanych gatunkach radiowych.
Tak jak już wspominała red. Ewa Dąbska  -  w  tym roku poszerzamy formułę - o warsztaty dla studentów, adeptów dziennikarstwa i konkurs na najlepszą „amatorską” pracę. Chcielibyśmy, żeby nasz konkurs miał też walory edukacyjne. Zależy nam na propagowaniu sztuki radiowej właśnie  już wśród studentów dziennikarstwa, zachęcając ich do obserwacji ludzi, wydarzeń, zjawisk i przedstawienia swoich wizji w formie reportażu radiowego. Może uda nam się „zarazić” w ten sposób młodych ludzi pasją do radia? Czekamy na nowe pokolenie radiowców!

Nazwa Numer Obowiązujący od / Kto wydał Pobierz plik
PL_Regulamin_Grand-PiK__Akademicki_2019.doc 28.01.2019 Maciej Skrzypek
DOC
Pobierz DOC PL_Regulamin_Grand-PiK__Akademicki_2019.doc(244.5 KB)