NAWA - pomoc finansowa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oferuje pomoc finansową stypendystom programów Agencji, którzy z powodu pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

O jednorazową zapomogę mogą ubiegać się: uczestnicy kursów przygotowawczych,studenci,doktoranci, którzy podjęli kształcenie przed rokiem akademickim 2019/2020 spełniający łącznie następujące warunki:

• są stypendystami jednego z programów stypendialnych NAWA:dla Polonii im. gen. Władysława Andersa,im. Stefana Banacha,im. Ignacego Łukasiewicza,Polonista,wymiany osobowej w ramach współpracy bilateralnej – oferta przyjazdowa,indywidualnych stypendiów,
  • przysługuje im prawo pobierania stypendium Dyrektora NAWA w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020,
  • w chwili składania wniosku o zapomogę przebywają na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wysokość jednorazowej zapomogi wynosi 500 zł.Wnioski o zapomogę należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2020 wraz z uzasadnieniem. Formularz wniosku dostępny jest w systemie informatycznym NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login w sekcji „Studenci". Złożenie wniosku po tym terminie nie będzie możliwe. Stypendyści NAWA, którzy mają już konto w systemie proszeni są o złożenie wniosku z tego samego konta.

Pozostałe osoby, korzystające z systemu teleinformatycznego po raz pierwszy muszą dołączyć skan paszportu.Wypłata zapomogi będzie dokonywana przelewem na indywidualny rachunek bankowy stypendysty.

Więcej informacji na stronach: