Pre-warsztaty metodologiczne dla studentów i doktorantów

Zapraszamy Was do udziału w pre-warsztatach metodologicznch, które organizują pracownicy i studentki naszego Wydziału.

Pre-warsztaty Akademii Metodologicznej są projektem mającym na celu podnoszenie kompetencji badawczych wśród młodych badaczy. Dzięki udziałowi w warsztatach studenci i doktoranci zyskają podstawową wiedzę dotyczącą przeprowadzania badań i doboru odpowiednich narzędzi oraz technik badawczych w naukach społecznych.
  • Od pomysłu do hipotezy badawczej. Formułowanie problemu badawczego, celów badawczych, pytań badawczych i hipotez badawczych – mgr Michał Mijalski (16 lutego; 16.45-20.00)
  • Metody i techniki badawcze w naukach społecznych – dr Piotr Baranowski (21 lutego; 16.45-20.00)
  • Przegląd literatury, dobór i selekcja źródeł – mgr Natalia Szulc (23 lutego; 16.45-20.00)

Zajęcia finansowane są m.in. ze  środków pozyskanych w ramach konkursu Kowadło 2.0.